Символіка
Жмеринська
міська рада
Розмір тексту:

Символіка

Герб Жме́ринки 

один з офіційних символів міста Жмеринка Вінницької області. Затверджений рішенням 13 сесії 3 (23) скликання 8 серпня 2000 року Жмеринської міської ради був герб міста Жмеринки. Автори герба — А. Гречило і У. Гречило.

«У синьому полі червоний вилоподібний хрест зі срібним оздобленням, у центрі біжить срібний крилатий кінь із золотою гривою і хвостом, під ним обабіч — по золотій восьмипроменевій зірці. Щит обрамований декоративним картушем та увінчаний короною.»

  • Крилатий кінь (пегас) уособлює Жмеринку, яка виникла завдяки побудові і розвитку залізниці, символізує розвиток молодого міста та рух вперед.
  • Три спарених тонких смужки вказують залізничну станцію, з якої розходяться три основні напрями (на Київ, Львів та Одесу).
  • Дві зірки означають два села — Велику та Малу Жмеринку — між якими виникла колись станція, яка отримала від них назву і стала справжнім містом.
  • Синій і червоний кольори відповідають основним барвам герба та прапора Вінницької області.
 

Пра́пор Жме́ринки 

один з офіційних символів міста ЖмеринкаВінницької області. Затверджений рішенням 13 сесії 3 (23) скликання 8 серпня2000 року Жмеринської міської ради був герб міста Жмеринки. Автори проекту прапора — А. Гречило і У. Гречило.

Квадратне синє полотнище, з центру якого до верхніх кутів і до середини нижнього краю відходять червоні смуги (завширшки в 3/20 сторони прапора), обрамовані з обох боків тонкими білими смужками (шириною в 1/40 сторони прапора кожна), у центрі — білий крилатий кінь у бігу (повернений до древка), із жовтою гривою та хвостом, у нижніх кутах — по жовтій 8-променевій зірці (розмах променів рівний 1/5 сторони прапора).