Пенсійне забезпечення

Згідно з п. а) ст.36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової  служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення,контузії або каліцтва,одержаних під час захисту Батьківщини,ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконання інших обов»язків військової служби (службових обов»язків), або внаслідок захворювання, пов»язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з»єднаннях та підпільних організаціях і групах,визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю в бойових діях у мирний час, які є непрацездатними та перебували на утриманні загиблого (померлого)годувальника, пенсії в разі втрати годувальника, призначаються в розмірі 70%грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім»ї.

Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім»ї, пенсія призначається в розмірі 90% грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40% на кожного непрацездатного члена сім»ї.

При цьому незалежно від перебування на утриманні годувальника пенсія призначається: непрацездатним дітям; непрацездатним батькам і дружині (чоловікові), якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування, а також непрацездатним батькам і дружині (чоловікові) військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.

Документи для призначення пенсії по втраті годувальника:

-         паспорт заявника (оригінал та копія)

-         ідентифікаційний номер (оригінал та копія)

-         трудова книжка годувальника (оригінал)

-         військовий квиток годувальника (оригінал та копія)

-         диплом про навчання годувальника (оригінал та копія)

-         свідоцтва про народження дітей (оригінал та копія)

-         свідоцтва про шлюб (оригінал та копія)

-         свідоцтво про смерть годувальника (оригінал та копія)

-         довідка про навчання утриманця (денна форма навчання)

-         довідка з підприємства (архіву) про заробітну плату за 60 календарних місяців підряд незалежно від перерв до 01.07.2000 року

-         довідка про реорганізацію підприємства, установи, організації

-         довідка житлово-експлуатаційних або інших організацій з місця проживання(реєстрації), або довідки органів місцевого самоврядування про факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім»ї.

Адреса: Управління Пенсійного фонду у м. Жмеринка та Жмеринському районі, вул.Доватора,49

Телефони для довідок: 2-19-78; 5-25-04; 2-08-92.