Правила отримання житлових субсидій з 1 травня 2015
Жмеринська
міська рада
Розмір тексту:

Правила отримання житлових субсидій з 1 травня 2015

Нові правила отримання житлових субсидій!

Роз'яснення з питань призначення субсидій надає начальник відділу адресних грошових допомог та компенсаційних виплат управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради  Алла Голубова.

З 1 травня 2015 року запрацює нова система житлових субсидій.

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово – комунальними послугами з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг.

Кількість зазначених осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.

У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій та виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).";

(ІНСТРУКЦІЯ ПРО ЗАПОВНЕННЯ БЛАНКІВ)

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає управлінню праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

- заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами;

 - довідки про доходи, у разі, якщо заявник бажає, щоб субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг була призначена на основі середньомісячного (за шість місяців, що передують місяцю звернення) сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщені.


Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - на основі річного доходу осіб за попередній календарний рік.

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках - за попередній календарний рік.

За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за шість місяців, що передують місяцю звернення) сукупного доходу осіб, зазначених у пункті 7 цього Положення, після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період за формами, затвердженими Мінсоцполітики.

Зазначені документи можуть бути надіслані поштою.

З 1 травня скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, крім здійснення одноразової покупки на суму понад 50 тис. грн, яка здійснена протягом 12 місяців перед місяцем звернення:

– наявність у власності двох житлових приміщень;

– наявність у власності двох автомобілів;

– наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;

– здача в найм житлового приміщення;

– здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів;

Безробітні (без довідки з центру зайнятості) зможуть також отримати субсидію, надавши заяву та декларацію про відсутність доходів.

Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги і мають право на отримання субсидії, у тому числі на підставі рішень комісій, під час визначення сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) (осіб, які фактично проживають), враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

 

     Для індивідуального опалення використовується природний газ (електроенергія), розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.

 

     Громадянин, якому призначено субсидію, зобов'язаний протягом місяця поінформувати управління праці та соціального захисту населення про зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, зі змінами, шляхом подання відповідних документів.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Якщо були подані неповні або неправдиві данні про доходи та видатки зареєстрованих в житловому приміщенні осіб, можлива відмова в призначені житлової субсидії чи припинення її надання, а заявник буде зобов"язаний повернути надмірно перераховану суму субсидії в подвійному розмірі.

Отримати консультацію з данного питання та записатись на прийом Ви можете в приміщенні управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради, яке знаходиться за адресою м. Жмеринка, вул. Доватора, 49, каб. № 1 та за телефоном ''гарячої лінії''   2 – 14 - 48.

 

НОРМАТИВИ СПОЖИВАННЯ ПОСЛУГ

 

Послуга

Норма

НОРМА ЖИТЛА:

квартплата

13,65 м²на особу +35,22 м²на сім’ю (48,87 м²)

СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ:

на опалення

 

7 м³на1 м²площі х коригуючий коефіцієнт (в опалювальний період)

Коригуючий коефіцієнт:

- індивідуальні житлові будинки - 1,097,

- багатоквартирні житлові будинки – 0,529.

 

на газову плиту(приготування їжі і підігрів води)

 

9 м³на особу

на газову плиту і водонагрівач

18 м³на особу

 

ВОДОПОСТАЧАННЯ:

постачання холодної води та водовідведення

 

4,0 м³на особу (за відсутності централізованого постачання гарячої води)

СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ:

у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами

 

Для домогосподарст при навності газової колонки:

90 кВт. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. на іншого члена сім’ї,  але не більше 210 кВт. на місяць.

 

Для інших домогосподарств:

120 кВт. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. на іншого члена сім’ї,  але не більше 240 кВт. на місяць.

Стосовно визначення розміру обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги, тверде паливо, скраплений газ

Розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги для отримувачів субсидії визначатиметься у наступному порядку:

- розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім’ї, який визначатиметься для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу.

Визначається середньомісячний дохід.

Середньомісячний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства і визначається дохід на одну особу.

По розміру доходу на одну особу індивідуально дло кожного домогосподарства згідно таблиці розмірів оплати житлово – комунальних послуг визначається відсоток обов'язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Відсоток обов'язкової плати множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства і визначається розмір обов'язкового платежу домогосподарства.

Розмір субсидії дорівнює різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги і розміром обов’язкового платежу домогосподарства.

Приклад 1.

Для домогосподарства з двох непрацюючих пенсіонерів, які мають середньомісячний сукупний дохід 2500 гривень на місяць

 

Середньомісячний сукупний дохід сім'ї, (грн.)         

2500

 

Чисельність осіб у домогосподарстві

2

Середньомісячний сукупний дохід на одну особу, (грн.)       

1250

 

Розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм, (грн.)         

 

1200

 

        

Розрахунок розміру субсидії

Відсоток обов'язкового платежу (%)     

 

7,97%

 

Розмір обов'язкового платежу (грн.) (2500 грн х 7,97%)

199,30

 

        

Розмір субсидії (грн.)    (1200 грн - 199,30 грн = 1000,70 грн.)

 

 

1000,70

 

 

Приклад 2.

Для домогосподарства з двох працездатних осіб та двох дітей, які мають середньомісячний сукупний дохід 5100 гривень на місяць

 

Середньомісячний сукупний дохід сім'ї, (грн.)         

5100

 

Чисельність осіб у домогосподарстві

4

Середньомісячний сукупний дохід на одну особу, (грн.)       

1275

 

Розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм, (грн.)       

1200

 

Розрахунок розміру субсидії

Відсоток обов'язкового платежу (%)

 

8,13%

 

Розмір обов'язкового платежу (грн.)    

 

414,7

 

Розмір субсидії (грн.)     (1200 грн – 414,7 грн = 785,30 грн.)

 

785,30