ОСББ
Жмеринська
міська рада
Розмір тексту:

ОСББ

Чи хочете Ви підвищити якість утримання свого житлового будинку? Покращити благоустрій прибудинкової території? Отримати свободу і незалежність в розпорядженні будинком та проведенням його ремонту? Альтернативним варіантом може стати організація спілки співвласників багатоквартирного будинку.

Покроковий та стислий алгоритм створення спілки висвітлюємо у цій статті. Але для початку, мусимо розібратись, що таке Об'є́днання співвла́сників багатокварти́рного буди́нку, або ОСББ. Це (юридична особа, створена для представлення спільних інтересів об'єднань) це неприбуткова юридична особа, створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію.

ПАМ´ЯТКА створення ОСББ

Пакет документів для створення ОСББ 

1. Створити ініціативну групу(не менше 3-х власників. Протокол засідання групи)

1.1.  Групі створити списки власників зі збором документів про власність.

1.2. Провести установчі збори власників (назва ОСББ, склад правління та ревізійної комісії, проект статуту). 50%+1 голос власників-кворум.

1.3. Провести державну реєстрацію ОСББ з постановкою на облік в ДПІ, Пенсійному фонді та інших фондах соцстраху тощо.

2. Підготовка звернення до міської ради, щодо передачі на баланс ОСББ житлового будинку.

2.1. Прийняття рішення сесії про дозвіл на передачу.

2.2. Створення комісії по прийманню-передачі житлового будинку.

2.3. Затвердження на виконкомі акту приймання-передачі житлового будинку.

3. Укладення договорів.

3.1. На прибирання території та вивезення сміття.

3.2. На обслуговування щитових та внутрішньо будинкових мереж (вода, каналізація, газ, електроенергія).

 

Перелік дій не є вичерпним, але для початку достатній. Більш детальну інформацію можна отримати в Жмеринській міській раді в управлінні житлово-комунального господарства (каб. №2, №4), контактна особа Капустян Олена Миколаївна, тел. 5-01-00.

 

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення