Обмеження у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам

Обмеження у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам

Обмеження у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам.

За новою редакцією ст.. 85 Закону України від 05.11.91р.№ 1788 «Про пенсійне забезпечення» та ст..47 закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування тимчасово, з 01 квітня до 31грудня 2015 року ,пенсії, призначені за нормами цих законів (незалежно від часу їхнього призначення), працюючим пенсіонерам виплачуються в розмірі 85 % , але не менше як 150%прожиткового мінімуму,  встановленого для осіб, які втратили  працездатність ( сьогодні – 1423,50 грн.). Під час роботи на посадах, які дають право призначення пенсії  або щомісячного довічного грошового утримання в порядку та на умовах передбачених законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», взагалі не будуть виплачуватися. Проте і тут  є винятки.

У повному розмірі пенсія виплачуватиметься в таких випадках:

- якщо працюючий пенсіонер є інвалідом І чи ІІ групи або інвалідом війни  ІІІ групи  чи учасником бойових дій або особою, на  яку поширюється чинність п.  1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  (є членом сім’ї загиблого військовослужбовця);

- обмеження щодо виплати пенсії,щомісячного довічного грошового утримання, передбачені Законом № 213,  не застосовуються впродовж особливого періоду до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, призначених особам, які проходять  військову службу або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі  транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України,Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв’язку  та захисту інформації України, Національній гвардії  України, орган військової прокуратури або беруть участь в антитерористичних  операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбиті спроб насильницького заволодіння зброєю,  бойовою та іншою технікою.

Після завершення особливого періоду пенсії таким особам виплачуватимуться згідно із законодавством.

І ще слід пам’ятати , що після звільнення з роботи виплата припиненої пенсії або зменшеного розміру поновлюється в повному розмірі.

А з 1 січня 2016 року пенсії будуть виплачуватися без урахування одержуваної заробітної плати (доходу).

Зміни у перерахунку пенсій

Після 1 жовтня 2011 року працюючим пенсіонерам не провадився перерахунок пенсій у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму осіб, які втратили  працездатність, визначеного законом. У зв’язку з унесенням змін до ч.  3 ст, 42 Закону від 09.07.2003 р. №1058 «Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування» такий перерахунок упродовж 2015 року провадитиметься  незалежно від того,  працює особа чи ні. Перерахунок пенсії буде проведено з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму( без звернення пенсіонера).

Абрамова Н.В.

Заступник начальника