Місто-побратим Скаржисько-Камєнна
Жмеринська
міська рада
Розмір тексту:

Місто-побратим Скаржисько-Камєнна

Місто-побратим м.Скаржисько-Камєнна Свентокшиське воєводство (Польща).

 

угода про партнерство між Жмеринською міською радою (Вінницька область Україна) та Урядом міста Скаржисько-Камєнна (Свєнтокшинське воєводство, Республіка Польща) про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво яка була підписана від 5 липня 2001 року

 

Скаржисько-Каменна
Skar
żysko-Kamienna


 Герб.

 

День міста 6 червня.

Офіційний сайт міста: http://um.skarzysko.pl

 

Історична довідка.

Skarżysko-камінь - промислове місто.

Говорячи про історію міста Скаржиско-Кам'яної і його економічний розвиток неможливо не почати з минулого, починаючи кілька століть назад, де події і досягнення наших предків сформували основи того, що написано в історії міста.

 

Річка Kamienna та частина землі Кельце, в основному долини річки каменю, та його скарби, заховані в землі (мінералів, головним чином, залізна руда) дав конкретний характер місцевих поселенців. Димарки були відомі з виплавки заліза, яке породило подальший розвиток чорної металургії і металу, і прикладом цього є залишки доменної печі, що існують в районі Skarżyska - Rejowie. Площа сучасного міста і його околиць є комерційним підприємством в галузі гірничодобувної промисловості, металургії та гідрології.

 

Поворотним моментом для економічного розвитку міста стало будівництво і введення в експлуатацію в 1883 році залізничної лінії, що з'єднує першу станцію Демблін і Сілезії, а потім розширений в 4-х напрямках. Отриманий залізничний вузол є одним з факторів виникнення і розвитку осаду, що утворює пізніше місто.

 

Залізнична станція на період вісімдесятих дев'ятнадцятого століття. Водоспад створив один з найбільших заводів в місті, тобто. Залізний ливарне і емаль "Камінь" (належить Джону Witwicki), який діяв протягом більше 100 років. У перші кілька років двадцятого століття. Вони створили промислові підприємства, в основному, відомі. Bet "залізо". У 1920 році - які документи - був у той муніципалітеті каменю більше 20 виробничих підприємств, в тому числі 6 промислових підприємств -. Металообробної промисловості, в яких працює більше 1000 співробітників і близько 1000 співробітників в станціях технічного обслуговування, тобто на майстерень станції та залізничного ремонту. Численні сформовані ремонтні майстерні та магазини.

 

В 1922 році були збудовані робочі будівлі. Радою Міністрів від 22 грудня, підписане прем'єр-міністром ген. Владиславом Сікорським було надано Магдебурзьке право 1 січня 1923 року.. Крім того, в 1922 році державні влада вирішила побудувати в Skarżysko-Кам'яної великий завод оборони під назвою "Держава патронний завод," 1924 рік був період введення в експлуатацію заводу, розвиток якого тісно пов'язана з, протягом багатьох десятиліть розвиток міста і мали значний вплив на цей розвиток. Будівництво патронний завод в Скаржиско-Камєнна був одним з найбільших інвестицій, створених в 30-і роки Центрального промислового району. Весь комплекс озброєнь, включених в додаток до / в патронний завод, Активований завод з виробництва вуглецю і завод так. Хімічна (що спеціалізується на виробництві хімічних речовин, пов'язаних з виробництвом озброєнь).

 

Разом з будівництвом цих заводів створюють робочі місця, стало динамічно зростати місто, побудували нове житло для робітників і інженерних кадрів PFA. У 1932 році Боєприпаси фабриці працювало 2760 чоловік в 1936 році - понад 3000 осіб, а в 1939 році більше 4500 чоловік. З 1928 року затвердив нинішню назву міста Skarżysko-Кам'яної. У тому ж році він створив, зі штаб-квартирою в Скаржиско-Кам'яної, електростанції District Радом і Кельце (популярний ZEORK), яка успішно працює сьогодні і, разом з регіонами, один з найбільших заводів в даний час.

 

В 1957 році відкриття взуттєвої фабрики, в 1966-1968 електрифікованого залізничного вузла. З 1968 року з’являється герб міста,  що символізує три професійні групи: залізничників, металургійників і ливарників.

В цілому Skarżysku (як його називали - місто залізничників) являє собою величезний потенціал для використання близько 4500 співробітників в 11 різних областях політичної та економічної залізництва. Зміни на початку 90-х років були важливі для економічного потенціалу  міста.

В даний час існує 4 615 компаній, чиї основні напрямки діяльності є: торговельні та ремонтні роботи 2056 компаній (44,5%), виробництво 470 компаній (10,2%), будівництво 394 (8,5%), транспортування, зберігання і зв'язок 338 компаній (7,3%), компанії з нерухомості і 530 суб'єктів (11,5%), готелів та ресторанів 115 (2,5%), фінансове посередництво 216 компаній (4,7%), інші відомства - 496 компанії (10,7%).

.