Державний реєстр виборців
Жмеринська
міська рада
Розмір тексту:

Державний реєстр виборців

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців — Бондаренко Оксана Володимирівна

Головний спеціаліст відділу  - Безверхня Ірина Юріївна

Головний спеціаліст відділу - Олянчук Ольга Сергіївна

 

Відділ ведення Державного реєстру виборів знаходиться за адресою: вул.Київська, 1А, кабінет № 1. Прийом громадян проводиться щоденно, крім вихідних  з 8.00 до 17.00, п'ятниця з 8.00 до 16.00.Контактний телефон: 5-01-59.

Державний реєстр виборців – автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система (банк даних), яка містить персональні дані всіх виборців України та призначена для зберігання, обробки цих відомостей та користування ними відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців». Постановою Центральної виборчої комісії від 29 вересня 2009 року №137 автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система «Державний реєстр виборців» введена у постійну (промислову) експлуатацію.

Отже, автоматизована система функціонує на рівні Держави  майже 5 років. . За цей час в кожній адміністративно-територіальній одиниці,  в кожній міській раді та райдержадміністрації створено відділ ведення Державного реєстру виборців. Тобто 755 відділів по всій України почали свою роботу майже з нуля, адже якість списків виборців, що лягли в основу майбутнього Реєстру, була  недосконала. Забезпечено було функціонування ліній зв’язку, отримано техніку, з кожним днем вдосконалювалась робота програмного забезпечення, формувався певний досвід у кадрового складу. Автоматизована система та колектив пройшли випробовування Президентським виборами , виборами до місцевих рад , виборами народних депутатів та виконали поставлені задачі, хоча це не завжди було легко , але на даний момент, можна сказати, що система обліку виборців працює стабільно та розвивається, змінюючись на краще.

Зараз списки виборців практично формуються в ЦВК. Хоча органи ведення Реєстру виготовляють списки, але це лише їх матеріалізація на паперових носіях з електронних файлів, які формуються засобами автоматизованої системи Реєстру. Саме на рівні розпорядника Реєстру в ЦВК здійснюється віднесення виборців до всіх  дільниць нашої країни. Функціонуюча в Реєстрі підсистема виявлення «двійників» унеможливлює включення одного і того ж виборця до списків на різних дільницях.

Робота відділу ведення Державного реєстру виборців  у багатьох асоціюється тільки із складанням та уточненням списків виборців під час проведення виборів. Але після закінчення виборчої кампанії робота відділу продовжується. Основним завданням відділу ведення Державного реєстру виборців є   ведення персоніфікованого обліку виборців, що проживають або перебувають на території міста.
Відповідно до ст.22 Закону України “Про Державний реєстр виборців” відділ здійснює щомісячне  поновлення бази даних реєстру виборців. Поновлення бази даних здійснюється на підставі відомостей, які надають організації та установи міста, зокрема це Жмеринський РВ УДМС у Вінницькій області , управління юстиції, управління праці та соціального захисту населення, міськрайонний суд.

Крім відомостей про виборців, які подають вищезазначені організації та установи міста,  кожний виборець особисто, маючи при собі паспорт громадянина України, має право  звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців та перевірити свої персональні дані. Якщо особа нездатна пересуватись самостійно, вона може письмово уповноважити на таке звернення іншу особу.

Кому потрібно звернутися до відділу Державного реєстру в першу чергу?
В першу чергу, це громадяни, які під час виборів постійно включаються у додаткові списки виборців,  виявляють неточності в своїх персональних даних, або взагалі були відсутні в списках виборців. По-друге – громадяни, які змінили прізвище чи місце проживання протягом останнього періоду або  закінчили проходження строкової служби у військових частинах .  Фахівці відділу перевірять персональні дані  і при необхідності – внесуть зміни до Реєстру.

Крім того,  перевірити свої персональні дані, внесені до Реєстру можна  на офіційному веб-сайті “Державний реєстр виборців” (www.drv.gov.ua) за допомогою програмного ресурсу “Особистий кабінет виборця”. Після нескладної реєстрації (вказавши особисту електрону пошту, ПІБ, дату народження та адресу реєстрації) на вказану Вами електрону пошту надійде відповідь з результатом перевірки. Додатковою перевагою цього сервісу є те, що в разі відсутності вас в Реєстрі, чи наявності помилок в ваших ідентифікаційних даних, Вам не потрібно нікуди звертатись. Система автоматично сформує доручення відділу ведення, за яким ми проведемо додаткову перевірку та внесемо необхідні виправлення до Реєстру.