Звіт щодо виконання плану заходів
Жмеринська
міська рада
Розмір тексту:

Звіт щодо виконання плану заходів

В м. Жмеринка затверджена та діє у 2017 році міська програма «Правовий та соціальний захист дітей у м. Жмеринка на 2017-2019 роки», затверджена рішенням 14 сесії Жмеринської міської ради сьомого скликання від 15.11.2016 року №187. На виконання даної програми розроблено відповідні заходи, які реалізуються структурними підрозділами виконкому Жмеринської міської ради.

За І півріччя 2017 року на профілактичному обліку перебувало 3 дітей з 2 сім’ей, де діти перебувають у складних життєвих обставинах. Сім’ї дітей, які взяті на облік, як проживаючі в складних життєвих обставинах перебувають під соціальним супроводом служби у справах дітей. Позбавлень батьківських прав у звтному періоді не було. Систематично здійснюється  нагляд та контроль за умовами проживання цих дітей. За І півріччя 2017 року  службою у справах дітей  спільно з працівниками поліції, управління освіти проведено 39  профілактичних рейдів: «Діти вулиці», «Сім’я», «Комп’ютерні клуби», «Вокзал». За результатами рейдів виявлено 4 дітей. Одну дитину вилучено та повернуто до навчання. Протягом звітного періоду обстежено 48 сімей, з метою виявлення дітей, що проживають в складних життєвих обставинах та перевірки нецільового використання соціальної допомоги батьками, що виплачується при народженні дитини. Під час обстеження умов проживання сімей, з батьками та дітьми проводяться профілактичні бесіди щодо здорового способу життя, запобіганню торгівлі дітьми, насильству та жорстокому поводженню з дітьми, профілактиці алкоголізму наркоманії та іншим негативним явищам в дитячому середовищі, вчиненню злочинів та правопорушень. Аналогічні бесіди проводяться з батьками, діти яких перебувають на профілактичному обліку та з опікунами/піклувальниками. Вцілому зафіксовано 172 таких бесіди.

Службою у справах дітей щомісячно здійснюється взаємна звірка з СКВ Жмеринського ВП ГУНП, управлінням освіти щодо виявлення  дітей, які постраждали від насильства та жорстокого поводження. Службою у справах дітей спільно з закладами дотичними до захисту дітей складаються індивідуальні плани роботи з дітьми, які постраждали від насильства та жорстокого поводження з ними, а також проводиться координаційна робота щодо попередження та подолання усіх видів насильства та жорстокого поводження по відношенню до дітей. В плані профілактики проводяться співбесіди з дітьми і батьками під час обстеження їх умов проживання, а також з тими які перебувають на профілактичному обліку, та з опікунами/піклувальниками. Таких бесід зафіксовано - 31.

Службою у справах дітей протягом І півріччя  2017 року проводилась профілактична робота по підвищенню рівня обізнаності серед батьків та дітей щодо протидії торгівлі дітьми по м. Жмеринка. Фактів торгівлі дітьми чи спроб їх вчинення у місті Жмеринка не зафіксовано. З сім’ями, які знаходяться на профілактичному обліку  у службі у справах дітей регулярно перевіряються умови проживання та проводяться співбесіди на тему протидії торгівлі дітьми. Таких бесід було проведено-37.

Службою у справах дітей постійно ведеться облік дітей, що скоїли злочини та правопорушення. Станом на 01.07.2017 року на даному обліку перебуває 3 дітей.  Щомісячно здійснюється взаємна звірка із сектором у складі відділу Жмеринського ВП ГУНП, управлінням освіти,  відділом кримінальної інспекції з виконання покарань щодо перебування дітей на вказаному обліку для 100% охоплення дітей різними видами профілактичної роботи. Метою спільних заходів  є попередження повторного скоєння дітьми злочинів, підвищення виховного потенціалу батьків, допомога дитині знайти своє місце в соціумі.

За 6 місяців 2017 року працівники служби у справах дітей взяли участь у 42 засіданнях судів при розгляді справ, що стосуються прав дітей.

Протягом звітного періоду  робота з соціального захисту дітей, що залишились без батьківського піклування. На обліку у службі у справах дітей станом на звітну дату перебуває 66 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За звітний період посиротіли 2 дитини, які влаштовані під опіку рідної бабусі. Постійно відбувається поновлення документів у особових справах дітей-сиріт та дітей батьківського піклування.

Протягом звітного періоду Служба у справах дітей здійснювала контроль за проживанням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. На сьогодні в м.Жмерина функціонує 5 прийомних сімей (7 дітей) і 3 дитячих будинки сімейного типу (23 дитини). Порушень прав дітей в даних сім’ях не виявлено.

Щоденно забезпечувалась  робота Єдиної інформаційно-аналітичної системи ЄІАС «Діти». Система функціонує відповідно до законодавства.

За звітний період в рамках виконання Програми було проведено 2 засідання клубу прийомних батьків/батьків-вихователів, збори опікунів/піклувальників. Організовано профілактичні заходи в літніх пришкільних таборах для підлітків. 1 червня на відзначення Міжнародного Дня захисту дітей, 100 дітям вразливих категорій було вручено від міського голови та виконавчого комітету Жмеринської міської ради солодкі подарунки.

Педагоги,  працівники  психологічної служби  освітніх  закладів  міста  постійно проводять  консультації  з батьками  щодо  навчання  і  виховання  дітей,  відвідують  сім’ї,  контролюють  проживання дітей  в сім’ях,  що  опинилися  в  складних  життєвих  обставинах. Відповідно до ситуації ризику в поведінці дитини працівники психологічної служби планують індивідуальну роботу, оформляють  індивідуальні картки супроводу. Педагоги проводять просвітницьку роботу серед батьків на батьківських      зборах, в ході  консультаційної роботи щодо забезпечення прав  дітей   своєчасного виявлення дітей,  які   залишилися без піклування батьків, різних форм влаштування статусних дітей в сімейні форми  виховання.                  

         Управління освіти постійно контролює відвідування загальноосвітніх навчальних

        закладів 68 дітей-інвалідів, в тому числі тими, які навчаються за   індивідуальною формою.  

             В 2016-2017 н.р. 16 дітей-інвалідів здобувають  освіту за індивідуальною формою

        навчання, створено 4 інклюзивних класи, в яких навчаються 4 дітей за направленням

        міської ПМПК(НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей», ЗОШ І-ІІІ ст.№6, ЗО школа-  інтернатІ-ІІ ст.).

        В класні колективи інтегровано173 дитини з ООП.

        В ЗНЗ є в наявності спеціальні навчальні програми для надання якісної освіти дітям, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку.

        Постійно проводяться засідання міської  ПМПК,  де вирішується  питання направлення (влаштування) дітей з особливими потребами у заклади освіти за загальноосвітньою чи спеціальною програмою відповідно до нозології, з урахуванням рекомендацій індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда.

В навчальних закладах здійснено облік сімей внутрішньо переміщених осіб. В даний час в навчальних закладах міста навчається 19 дітей шкільного віку та 3 дітей-дошкільнят. В одній сім’ї із Донецької області  разом з опікуном проживає 2 дітей-сиріт. Всі діти навчаються в загальноосвітніх закладах міста. Педагоги забезпечують навчання, виховання та всебічний розвиток дітей. Практичні психологи  та соціальні педагоги здійснюють соціально-психологічний супровід і патронаж дітей, які вимушено переселилися із зони проведення АТО.

            Педагоги охопили турботою та соціальним супроводом 125 дітей із сімей учасників АТО. 2 дітей, які навчаються в Жмеринській ЗО школі-інтернаті І-ІІ ст., забезпечені безкоштовним харчуванням.         

В навчальних закладах міста виконуються заходи щодо запобігання жорстокого поводження з дітьми, проявів насилля. З 6 березня по 7 квітні в закладах проходить кампанія з питань пропаганди психічного здоров’я учасників навчально-виховного процесу.  

  Щочетверга  педагоги, батьки  мають  можливість  отримати  в управлінні  освіти  кваліфіковані  консультації  з питань сімейного виховання, захисту  прав дітей, психологічного та соціально – педагогічного  патронажу,  залучення їх до  отримання  базової  чи  повної  загальної  освіти,  адаптації  в  умовах  навчання  в  освітніх  закладах міста.

 24 березня в залі засідання міської ради відбулось розширене засідання міської міжвідомчої ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Головне питання порядку денного: Презентація проекту «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії людьми, зокрема, у Вінницькій області».

       Відповідно до Указу Президента України від 09.02.2016 року № 42/2016 «Про національну стратегію з оздоровчої та рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація»», з метою впровадження здорового способу життя через популяризацію та розвиток фізичної культури серед дітей та молоді, з 1 по 30 квітня був проведений місячник по благоустрою дитячих спортивних майданчиків в рамках Акції «Спорт для всіх». Працівниками КП «Жмеринкакомунсервіс», волонтерами та активними громадянами були відремонтовані, пофарбовані та озеленені дитячі майданчики у всіх мікрорайонах міста.

         З метою підвищення рівня рухової активності дітей у навчально-виховних закладах, з нагоди відзначення Всесвітнього Дня здоров’я, 7 квітня пройшов загальноміський фестиваль ранкової зарядки та міжшкільні змагання «Тато, мама і я – спортивна сім’я». Переможці (родина з НВК «ЗОШ-ліцей») взяли участь в обласних змаганнях, які відбулись у м.Вінниці 14 квітня.

          Відповідно до розпорядження голови Вінницької ОДА від 14.04.2017 року № 265 «Про організацію та проведення обласної акції «Подорож у дитячий світ», 12 квітня 30 дітей пільгових категорій взяли участь в обласному святі з нагоди Дня сімї та 1 червня 30 дітей були відряджені до Вінницького зоопарку на екскурсію з нагоди святкування Міжнародного Дня захисту дітей.

         Продовжується оздоровча кампанія 2017 року. Станом на 01.07.2017 року оздоровлено (21 день) 30 дітей пільгових категорій та забезпечено відпочинком (14 днів) 150 дітей. В УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса) оздоровлено 12 дітей, з них: 1 дитина-сирота, 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, 2 дитини-інваліда, 2 дитини з малозабезпечених сімей, 4 дитини АТО, 1 талановита дитина та 1 дитина «Д» обліку. В МДЦ «Артек» (м. Київ) оздоровлено 9 дітей пільгових категорій: 3 дитини-сироти, 3 дитини з малозабезпечених сімей, 2 дитини АТО, 1 талановита дитина. В ДОТ «Подільський Артек» (м. Ладижин) оздоровлено 9 дітей, з них: 3 дітей, позбавлених батьківського піклування, 3 дітей з багатодітних сімей, 2 дітей ВПО та 1 талановита дитина. На відпочинок діти направлялись в ДОТ «Фортуна» (Барський р-н) – 134 дітей, в ДОТ «Аіст» (Одеська обл.) – 7 дітей, в ДОТ «Колос» (м.Вінниця) – 9 дітей.

 

2017-07-13 12:30:38