Зміни в порядку надання житлових субсидій з жовтня 2017 року

Зміни в порядку надання житлових субсидій з жовтня 2017 року

1) Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії.

При призначенні субсидії з 01.10.2017 року будуть враховані доходи за І – ІІ  квартали 2017 року. Звертаємо увагу, що при призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

2) Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення

Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або через відділення ”Укрпошта“.

3) Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг

При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів (340,00 грн.). За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначається. Якщо протягом двох місяців громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

4) Стосовно термінів опалювального періоду для індивідуального опалення

Передбачено розраховувати розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно.

5) Зміни до соціальних нормативів

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” в частині встановлення соціальної норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї-двох непрацездатних осіб у розмірі75 кв. мна домогосподарство. При цьому комісії матимуть право, як і раніше, призначати субсидію на понаднормову площу.

У разі виникнення додаткових питань щодо порядку надання житлових субсидій рекомендуємо звертатися за телефоном гарячої лінії: 2-14-48

2017-10-31 15:10:24