Жмеринське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби

Жмеринське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби

За результатами захворюваності на інфекційні хвороби, 2017 рік та початок 2018 року був ускладнений спалахами кору, зокрема в Одеській, Київській, Івано- Франківській областях та Закарпатті.

Кір - це високо контагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. Джерелом інфекції є хворі кором люди, з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань.

Кір - це повітряно-краплинна інфекція. Вірус кору дуже летючий - з потоком повітря він може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини - тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому приміщення, де перебував хворий кором, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися.

Хвороба починається гостро: людина скаржиться на сильний головний біль, слабкість, температура може підвищуватися до 40°С, апетит відсутній. Незабаром з'являються нежить і  кашель. Горло червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки ока -кон'юнктивіт. Його прояви при кору яскраво виражені: очі червоніють, з'являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом з'являється гнійні виділення. На 2-3-й день хвороби на піднебінні з'являються рожеві крапкові висипання, а на слизовій оболонці щік, ясен і губ - характерні для кору малесенькі цятки. І те, і інше можна побачити до появи висипу на тілі. На 4-5 день хвороби з'являється висип - спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня він поширюється на тулуб, ще через день -на руки й ноги. Симптоми хвороби можуть проявитися протягом декількох днів після зараження. Але інкубаційний період хвороби від 7 до 17 днів.

У наші дні при вчасно початому кваліфікованому лікуванні ускладнення при корі бувають нечасто. Більшість переносять цю хворобу без наслідків. Ускладнення частіше виникають у дітей до року, недоношених, з малою масою тіла.

Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; травної системи - диспепсії; запаленням середнього вуха - отитом. У маленьких дітей часто буває стоматит. Найважчі ускладнення кору, які, на щастя, зустрічаються рідко - менінгіт і енцефаліт. У кімнаті, де перебуває хворий, необхідно щодня робити вологе прибирання. Провітрювання повинні бути якнайчастіше. Штори краще тримати закритими, тому що при корі спостерігається світлобоязнь. Постільна білизна й піжама повинна змінюватись щоденно.

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції - випадки повторних захворювань поодинокі. Щеплення - єдиний оберіг від небезпечної хвороби. Вакцинація проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація - у шість років.

Закликаємо батьків вакцинувати своїх дітей, тим самим захищаючи їх і себе від цього захворювання!!!

2018-02-26 16:30:10