Житлові субсидії

Житлові субсидії

Роз'яснення з питань призначення субсидій надає начальник відділу адресних грошових допомог та компенсаційних виплат управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради  Алла Голубова.

Відповідно до ''Порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового палива'', затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, зі змінами, (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 р. № 329) житлова субсидія не призначається, якщо:

у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:

- за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або

- вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або

- вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Статтею 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування" передбачена добровільна сплата єдиного внеску. З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообовязкового державного соціального страхування, органом доходів і зборів в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору.

Договором про Добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообовязковому державному соціальному страхуванню. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коєфіцієнт 2.

Згідно з Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 р. За № 508/26953), зі змінами, передбачено форму Типового договору про добровільну участь у системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) (додаток № 5), що містить дані про розмір єдиного внеску та період за який він сплачується.

У разі звернення за призначенням субсидії непрацюючих працездатних осіб, які  (за яких) не сплатили єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, необхідно таким особам звернутись до органів державної фіскальної служби.

Для розрахунку житлової субсидії середньомісячний сукупний дохід осіб враховується:

за III - IV квартали попереднього календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;

за I - II квартали поточного календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;

за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, - у разі, коли житлова субсидія призначається після початку опалювального (неопалювального) сезону.

2018-09-26 15:46:41