Завчасно перевірте себе у списках виборців

Завчасно перевірте себе у списках виборців

Тривають останні передвиборчі приготування. Для тих, хто прагне реалізувати своє виборче право, але сумнівається щодо наявності себе у списку виборців, наполегливо рекомендуємо перевірити свої персональні дані у Реєстрі виборців.

Тепер докладніше про виборчий процес. З 23 березня на кожній виборчій дільниці будуть знаходитись попередні списки виборців. До 25 березня включно кожен виборець отримає іменне запрошення, в якому буде повідомлено про включення до попереднього списку виборців на виборчій дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, час і місце голосування. Виборцям, які нездатні самостійно пересуватись, буде повідомлено про можливість проголосувати за місцем перебування.

Тим виборцям, які нездатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки «НСП», рішенням дільничної виборчої комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування. Така заява разом із довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами дільничній виборчій комісії до 30 березня. У разі бажання виборця з відміткою «НСП» голосувати у приміщенні виборчої дільниці, він письмово або особисто повідомляє виборчу комісію до 30 березня.

Якщо Ви не отримали запрошення або в ньому містяться помилки у Ваших персональних даних, то необхідно звернутись до дільничної виборчої комісії або у відділ ведення Державного реєстру виборців Жмеринської міської ради та написати заяву про уточнення попереднього списку виборців. З собою мати паспорт. Заяви про уточнення попереднього списку виборців приймаються до 25 березня.

Тим виборцям, які у день виборів будуть у відрядженні, на лікуванні, тощо, законодавство забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування, не змінюючи виборчої адреси. Для цього необхідно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців у місці свого тимчасового перебування або за своєю виборчою адресою з відповідною заявою. Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме – виборчу дільницю. У списках нової дільниці з’являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення, виданого відділом ведення реєстру виборців.

Щоб не залишитися осторонь виборів, потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у списках виборців. Тим самим Ви зробите свій внесок у гідне проведення виборів.

Адреса відділу ведення Державного реєстру виборців Жмеринської міської ради: м. Жмеринка, вул. Київська, 1А.

Працюємо без вихідних з 8.00 до 17.00 год., обідня перерва – з 13.00 до14.00 год.

Оксана Бондаренко, начальник відділу

ведення Державного реєстру виборців