Забави, що калічать дітей, або батькам про петарди

Забави, що калічать дітей, або батькам про петарди

Феєрверки та петарди - традиційні новорічні забавки. За законом, їх заборонено продавати дітям до 16 років. Щоб торгувати піротехнічними засобами, окрім стандартних документів для здійснення торгівлі, треба отримати ліцензію у Міністерстві внутрішніх справ. Окрему атестацію повинен пройти продавець.

Купуючи піротехнічні іграшки, ми часто не замислюємося про небезпеку, яку несе необережне поводження з ними. Палаючі ракети залітають на балкони квартир, на дахи будівель, іноді розбивають вікна в будинках та спричиняють пожежу, нерідко призводять до каліцтв. Щорічно святкова піротехніка забирає 5-6 людських життів, рахунок тяжкопоранених йде на сотні, а травмованих – на тисячі.

Тому існують загальні правила, які обов’язково необхідно виконувати:

• не можна носити піротехнічні іграшки у кишенях;
  • не можна спалювати їх у багатті;
  • не можна   розбирати   вироби та піддавати їх  механічним впливам;
  • не можна працювати з піротехнічними виробами у нетверезому стані;
  • не палити, працюючи з піротехнікою;
  • зберігайте піротехнічні вироби у недоступному для дітей місці;
  • не допускайте відкритого вогню в приміщенні, де зберігаються вироби;
  • зберігайте їх на значній відстані  від нагрівальних приладів;
  • пам’ятайте, що піротехнічні вироби бояться вологи – це може позначитись на їх роботі;
  • якщо піротехнічні вироби відсиріли, не сушіть їх на батареях опалення або печах;
  • не використовуйте піротехнічні вироби для бешкетування, застосовуйте їх тільки за призначенням.

Аби свята принесли вам задоволення та багато приємних вражень, нагадуємо  що, дотримуючись цих правил, ви зможете уникнути багатьох неприємностей, вберегти своє здоров`я та не наражати на небезпеку оточуючих.

Жмеринської міської ради

2019-01-03 09:23:48