Власникам об’єктів житлової та нежитлової нерухомості

Власникам об’єктів житлової та нежитлової нерухомості

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, є однією із складових податку на майно і належить до місцевих податків, визначених статтею 10 Податкового кодексу України.

База оподаткування:

-  загальна плаща об’єкта житлової  та нежитлової нерухомості, в тому числі її часток.

Ставки:

- встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад і застосовуються до загальної площі об’єкта нерухомості. Проте, вони не можуть перевищувати 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. метр бази.

Пільги зі сплати податку:

- база оподаткування зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний податковий (звітний) рік.

Пільги не застосовуються:

- до об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі;

- до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.

Сума податку додатково збільшується на 25 тис. гривень за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку):

- площа перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку)

Власникам об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості податкові повідомлення рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються фіскальним органом за місцем проживання платників до 1 липня поточного року.

Проведення звірки даних:

- за письмовою заявою до фіскального органу щодо:

- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток;
- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;
- права на користування пільгою із сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними фіскальних органів та даними, підтвердженими фізичною особою на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку і фіскальний орган надсилає (вручає) нове податкове повідомлення-рішення.

Сплата податку:

- за місцем розташування об'єкта нерухомості протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

2018-06-11 09:29:38