Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

У зв’яку з ускладненням епідемічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм у літній період в Україні, в т.ч.у Вінницькій області, де у І півріччі 2017р. зареєстровано захворювання у 8 осіб( за весь 2016р. перехворіли на ботулізм 6 осіб). Всі випадки ботулізму носили побутовий характер, проте 2 хворих пов’язували захворювання з вживанням риби в’яленої промислового виробництва.   Найчастіше захворювання виникали внаслідок вживання в'яленої або копченої  риби, грибів домашнього консервування, м'ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Слід зазначити, що хворобу легше попередити, ніж лікувати її. Тому у питаннях профілактики ботулізму основним є дотримання чистоти сировини, достатня термічна обробка, зберігання продуктів харчування при дотриманні температурного режиму, до закінчення терміну придатності та при наявності документів, що засвідчують якість та безпечність. Необхідно виважено підходити до вживання харчових продуктів: відмовитись від вживання продуктів сумнівної якості або харчування у закладі якому не довіряєте.

Бережіть здоров’я своє та своїх рідних і близьких.

2017-08-03 07:55:48