Відбувся відкритий діалог між представниками міської громади та експертами «Центру UA»

13 березня 2017 року, в залі засідань Жмеринської міської ради, в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ: взаємодія заради зміни » відбувся відкритий діалог між експертами громадської організації «Центр UA» та громадою міста.

Метою заходу було почути думки жмеринчан щодо реформування системи охорони здоров’я яка впроваджується на рівні міст та об’єднаних територіальних громад, виборчих правил, які дозволять запустити зміну політичних еліт на регіональному рівні, контролю за використанням коштів платників податків, впливу громадян на прийняття рішень.

В своєму виступі Олег Рибачук, голова і співзасновник Центру UA, екс-віце-прем’єр-міністр із питань європейської інтеграції наголосив, що бути обраними на вільних і чесних виборах – право, гарантоване українським громадянам Конституцією. Коли воно порушується, політика стає закритим товариством і не збалансовує інтереси різних суспільних груп. В Україні існує ряд перешкод, які зараз заважають реалізації цього права. Також перед громадою виступили: Андрій Андрушков, лідер напрямку “Контроль публічних фінансів” Центру UA, Микола Виговський, координатор громадського руху «Чесно», Олександр Ябчанков, експерт з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ.

В обговоренні від громади взяли участь: міський голова Анатолій Кушнір, заступники міського голови, керівники підрозділів виконкому, депутати міської ради, керівники медичних установ, представники громадських організацій, які надали свої пропозиції та зауваження по кожному з питань які розглядались.

Після закінчення заходу, кожен з присутніх мав змогу письмово заповнити опитувальник «Рівний доступ до політики» і внести свої особисті пропозиції з питань реформування.

В цілому зустріч пройшла в теплій конструктивній обстановці.

2017-03-14 16:50:57