У річці Інгул в м. Миколаїв в пробі води виявлено збудник холери!

У річці Інгул в м. Миколаїв в пробі води виявлено збудник холери!

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області в річці Інгул в м. Миколаїв при проведенні планового соціально-гігієнічного лабораторного моніторингу води відкритих водойм на наявність збудників інфекцій, що мають міжнародне значення, а саме на вібріофлору з проби води виділено Vibrio cholerea O1, біовар Eltor, серовар Ogawa.

Холера - це небезпечне інфекційне захворювання, яке іноді відносять до категорії біозброї. Інфекція протікає гостро та дуже швидко. Якщо не проводити лікування холери, хворий, як правило, помирає.

Причиною зараження стає мікроскопічна паличка Vibrio cholera. Цей факт ще в 1833 році встановив вчений з Німеччини Роберт Кох. Холерний вібріон зовні схожий на кому. Бактерія має маленькі джгутики, завдяки яким вільно переміщається з великою швидкістю.
Науці відомо два різновиди збудника холери. Це класичний вібріон Ель-Тор. Захворіти людина може після інфікування і тим, і іншим типом мікроорганізмів. Природним середовищем проживання Vibrio cholera є будь-які водойми. Однак здоров'я людини піддається небезпеці лише тоді, коли в організм потрапляє мільйон, а то й трильйон вібріонів. У зв'язку з цим у цілях профілактики важливо встановити не тільки наявність збудника у воді, але і ступінь його концентрації. При 30-40°С розмноження збудника відбувається надзвичайно швидко. У той же час для дезінфекції рідини достатньо її скип'ятити. Також вібріон гине на сонці за 60 хвилин і гине в сухому середовищі. Вкрай небезпечно є брудні фрукти і овочі - до п'яти днів на них можуть бути присутніми життєздатні мікроорганізми. Якщо говорити про індивідуальну профілактику захворювання, то саме миття продуктів харчування і рук значною мірою вбереже від цього страшного захворювання.

Основні симптоми холери згубні для людини, так як викликають блискавичне зневоднення. Хворий втрачає до 20 л води в день. Шкідливі бактерії виділяють холероген - агресивний токсин. Кишечник у відповідь на це наповнюється великою кількістю рідини, яка до того перебувала у тканинах організму. Відбувається інтенсивний пронос (профузний) - близько 10 разів на добу - і невпинна блювота, викликана отруєнням. Температура тіла при цьому не порушується, а іноді навіть може знизитися.
Зневоднення призводить до судом і різкої слабкості. Людина змінюється зовні: зморшки, синюшність шкіри, загострений ніс, запалі очі. Якщо хворий з самого початку не отримає належного лікування холери, він може загинути протягом перших 24 годин.

Якщо ви відвідуєте регіон з високим рівнем захворюваності на холеру, ретельно мийте руки і продукти харчування, обливайте овочі і фрукти окропом, добре кип'ятіть воду.

Будьте здорові!

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Жмеринського районного управління ГУ Держпродспоживслужби

у Вінницькій області