У місті відзначили 73-ю річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У місті відзначили 73-ю річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Найбільшою скорботною подією, однією з найболючіших ран людства є Друга світова війна. Вже 73 роки ми святкуємо День Перемоги над нацизмом. Чим далі відходять вогняні роки війни, тим величнішим постає перед новим поколінням героїчний подвиг посивілих ветеранів. Цей день вписаний у нашу історію навічно.

День Перемоги для жмеринчан завжди був найвеличнішим святом та збирав значну масу людей, які в цей день йшли віддати данину безсмертному подвигу захисників Вітчизни в роки Другої світової війни, вклонитися перед могилами полеглих, вшанувати ветеранів.

9 травня 2018 року, відповідно до розпорядження міського голови, проведено загальноміські заходи, а саме: церемонію покладання квітів та мітинги пам’яті на братських могилах міста (вул.Київська, вул.Одеська, вул.Декабристів), пам’ятного знаку воїнам-автомобілістам (вул.Асмолова) за участі широкого кола громадськості, керівництва міста, депутатського корпусу, підприємств, установ, організацій міста, ветеранів війни та учасників АТО, учнівської та шкільної молоді.

Урочистою ходою учасники зібрання рушили до пам’ятників тим, хто навіки прославив свої імена у боротьбі з фашистськими окупантами. Під час мітингу – реквієму хвилиною мовчання вшановано пам’ять полеглих воїнів, які знайшли спокій на жмеринській землі, наших земляків – захисників Вітчизни, всіх жертв страшної війни.

Слова великої вдячності та глибокої шани линули на адресу ветеранів від міського голови Анатолія Кушніра, голови Жмеринської райдержадміністрації Олега Легези, Жмеринського військового комісара Тараса Андрійчука.

Від ветеранів вислупили: Захарчук Анатолій Маркіянович та Дехович Тамара Василівна. Вони поринули у спогади буремних років окупації України, ще раз нагадуючи усім значимість подвигу українського народу, який зумів вибороти перемогу та відбудувати країну.

Віршованими рядками свою вдячність ветеранам за мирне небо над головою висловили представники студентської молоді.

2018-05-11 15:05:12