Що необхідно знати про вірусні гепатити В і С?

Що необхідно знати про вірусні гепатити В і С?

Відокремлений структурний підрозділ

Жмеринський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр  МОЗ України» інформує

Що необхідно знати про вірусні гепатити  В і С?

За офіційними даними в Україні частота інфікування дорослого населення вірусом гепатиту В складає 2,2 %, що становить більше 1 млн. осіб, вірусом гепатиту С- 3-4 %, що дорівнює 1,4-1,9 млн. осіб. Показники інфікування населення Вінничини вірусами гепатитів В та С суттєво не відрізняються від загальних показників по Україні. Інфікованість населення м. Жмеринка та Жмеринського району на рівні 0,2%.

Джерелом зараження при гепатитах В і С є хворі люди, у яких віруси гепатитів В та С містяться у крові, спермі, молоці, слині, поті, та деяких інших біологічних рідинах. Зараження відбувається при потраплянні у кров здорової людини дуже незначної кількості вищезазначених біологічних рідин хворої людини. Зараження (потрапляння біологічних рідин хворої людини у кров здорової людини) може відбуватися різними шляхами: статевим, вертикальним (внутрішньоутробно від матері до дитини), при переливанні компонентів крові, через контамінований збудниками інструмент при виконанні медичних лікувально-діагностичних маніпуляцій, манікюру, педикюру, пірсінгу, татуювання тощо.

Наразі домінуючими шляхами зараження цими вірусами є статевий, ін’єкційний у споживачів наркотичних речовин, а також парентеральний під час виконання манікюру, педикюру, пирсінгу, татуювання. Із запровадженням сучасних технологій стерилізації медичного інструменту та контролю за якістю донорської крові, зараження вірусами гепатитів В та С при виконанні медичних маніпуляцій і переливанні компонентів крові спостерігається дуже рідко. Разом з цим не можна повністю виключити ризик зараження гепатитами В та С у медичних закладах. До групи підвищеного ризику з інфікування вірусами гепатитів В і С крім медичних працівників відносяться працівники, які надають послуги манікюру, пирсінгу, татуювання та особи, яким надаються ці послуги, тобто ми з вами. В переважній більшості вірусні гострі гепатити В і С протікають безсимптомно і виявляються випадково при профілактичних оглядах(донори, вагітні, діти та інші) і є найбільшою проблемою так як призводять до розвитку цирозу і раку печінки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 57% випадків цирозу печінки і 78% випадків первинного раку печінки зумовлено хронічними вірусними гепатитами В або С.

Щоб не заразитися вірусними гепатитами В,С необхідно:

1.Користуватись тільки своїми особистими   предметами(зубна щітка, леза для гоління, інструменти для манікюру, педикюру, мочалки, гребінці тощо).

2.Не вживати наркотики, адже при користуванні спільними шприцами, голками, посудом та іншими засобами є постійна загроза інфікування вірусними гепатитами В, С.

3.При статевих зв’язках користуватись латексними презервативами (так як сперма є одним із небезпечних біологічних рідин).

4.Для проведення татуювання, пірсингу, манікюру, педикюру та іншого звертайтеся тільки до тих спеціалістів, яким ви довіряєте. Перед тим, як отримати послугу подумайте про ризик для Вашого здоров’я і переконайтесь, що для проведення татуювання та інш., використовується  одноразовий стерильний інструмент.

5.Отримати щеплення проти гепатиту В, яке є на сьогодні одним із найбільш ефективних профілактичних заходів проти гепатиту В і починається воно з пологового будинку,в якому на першу добу від народження дитини проводять перше щеплення проти гепатиту В. Якщо дитина народжена від інфікованої матері, то імунізують дитину в перші 6 годин від народження.

Для Планового щеплення дітей проти гепатиту В лікувальні заклади району забезпечені імунобіологічними препаратами в достатній кількості. Але шкода, що не всі батьки погоджуються на проведення щеплення. Так за 11місяців 2017р. лише 43,4% новонароджених дітей отримали першу планову вакцинацію проти гепатиту В у пологовому будинку, а повний курс(3 щеплення)- 69,2%. Якщо при крапельних інфекціях(дифтерія, кір, краснуха та інші) певну роль  в профілактиці відіграє і колективний імунітет, то для профілактики вірусного гепатиту В-тільки індивідуальне щеплення. Дорослі можуть отримати щеплення проти гепатиту В у любому віці. Щеплення проти гепатиту В у першу чергу рекомендовані тим особам, робота яких пов’язана з контактом крові та інших біологічних рідин. Введення вакцини спричиняє появу специфічних антитіл, які і забезпечують захист. Курс вакцинації проти гепатиту В складається із 3 щеплень.

Бережіть здоров’я своє та своїх дітей.

2017-11-29 08:45:11