Що необхідно знати про кір?

Відокремлений структурний підрозділ Жмеринський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр  МОЗ України» інформує

Що необхідно знати про кір?

Протягом багатьох століть через високу смертність кір вважався одним із самих небезпечних захворювань дитячого віку. В Україні  від кору вмирала кожна четверта дитина, що дало привід називати це захворювання дитячою чумою. Після запровадження вакцини захворюваність і смертність удалося знизити в сотні разів. Раніше, у дощеплювальний період, підйом захворюваності на кір спостерігався в середньому кожні два роки, тепер- 1 раз на 5-6років. Так у 2016р. В Україні було зареєстровано лише 10випадків кору у 2017р. – більше півтори тисячі випадків, із яких двоє дітей в Одеській області померли. Частіше випадки кору реєструвались в Івано-Франківській (747випадків), Одеській(589випадків) та Тернопільській (70 випадків). У Вінницькій області протягом 10 місяців кір реєструвався в 6 районах та м. Вінниця всього 33 випадки, із них 26 у дітей до 18років. У листопаді 2017р.до цього переліку добавились ще два  райони, з якими межує Жмеринський:  Барський-3випадки та Шаргородський-6випадків. У м. Жмеринка та Жмеринському районі – поки що випадків кору не зареєстровано.

Для кору характерна циклічність. Попереднє високий рівень захворюваності на кір реєструвався у 2012р. Ріст захворюваності насамперед пов’язаний із низьким рівнем вакцинації.

У 2017 році відповідно до Календаря профілактичних щеплень лише 63% дітей м. Жмеринка та Жмеринського району отримали щеплення від кору. Повторну дозу вакцини(у 6 років) отримали 78,5% дітей, що є недостатнім для формування колективного імунітету.

Кір передається від хворої людини при кашлі, чханні чи тісному контакті та дуже швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом. Початок захворювання гострий з лихоманкою, запаленням слизових оболонок носоглотки, верхніх дихальних шляхів, очей. З 4-5 дня з’являється висипка, яка характеризується поетапністю розповсюдження: обличчя, плечі, тулуб. кінцівки.

Інфікуватися на кір може будь-яка особа, яка не має специфічного імунітету, тобто та, яка не була вакцинована. Щеплені особи не застраховані 100% від кору, але переносять цей недуг у легкій формі. А не щеплені, особливо діти раннього віку піддаються найбільшому ризику захворювання на кір з розвитком ускладнень: енцефаліту, пневмонії, сліпоті, отиту, діареї і навіть призвести до смерті.

Спеціального лікування від цього захворювання немає.  Запобігти поширеності кору можливо  шляхом формування колективного імунітету. Колективний імунітет створює умови для того, щоб інфекційні захворювання не передавалися від одного члена колективу до іншого. Він може створюватись природно-коли значна кількість людей із популяції перехворіє інфекційним захворюванням, і після цього в них формується стійкий пожиттєвий імунітет, або штучно-шляхом імунізації, який найбільш ефективний і швидкий. Для формування колективного імунітету проти кору шляхом імунізації необхідне охоплення профілактичними щепленнями не менше як 95% населення. Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози комплексною вакциною КПК(кор., паротит, краснуха) у віці 1 та 6 років відповідно до Календаря профілактичних щеплень в будь-якому лікувальному закладі.

Кожна дитина має право бути захищеною від керованих інфекцій .

І тільки від батьків залежить здоров’я та життя дитини.

2017-11-27 16:25:51