Розширення повноважень органів місцевого самоврядування

Розширення повноважень органів місцевого самоврядування

14 червня 2016 р. у Вінниці відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Розширення повноважень органів місцевого самоврядування з надання адміністративних послуг». Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що впроваджує Асоціація міст України за підтримки агентства США з міжнародного розвитку.

Учасники заходу: заступники міських голів, секретарі міських рад, керівники центрів надання адміністративних послуг, начальники юридичних відділів міських рад міст – членів Вінницького регіонального відділення АМУ.

Адміністратор Центру надання адміністративних послуг Жмеринської міської ради Малаховська Алла Анатоліївна прийняла безпосередню участь в даному заході.

В ході навчання було розглянуто такі питання:

нормативно-правова база з надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування;

зміни до законодавства, що регламентують процедуру державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

повноваження органів місцевого самоврядування у сфері реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації фізичних осіб;

формування реєстрів жителів територіальних громад та введення даних до інформаційних систем Державної міграційної служби України;

виконання повноважень органами місцевого самоврядування з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, громадських організацій.

Доповідачами виступили Євген Іщук, перший заступник директора департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради, Анатолій Журавський, начальник відділу реєстрації речових прав та Світлана Македонська, начальник відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Перший заступник директора департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації Надія Насіковська ознайомила слухачів з висновками робочої групи Вінницької ОДА з перевірки діяльності ЦНАПів у районах області.

Також учасникам було презентовано роботу центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» Вінницької міської ради.

В ході практикуму відбулась активна дискусія щодо проблем діяльності центрів адміністративних послуг, взаємовідносин з Державною міграційною службою, необхідності удосконалення законодавства з питань надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування.

Загалом учасники заходу надали позитивні відгуки про практикум та відмітили високий професійний рівень фахівців Вінницької міської ради, які працюють у «Прозорому офісі».

2016-06-17 11:15:29