Розробляємо проект під громадський бюджет. Від ідеї до реалізації
Жмеринська
міська рада
Розмір тексту:

Розробляємо проект під громадський бюджет. Від ідеї до реалізації

Громадський бюджет , як метод залучення мешканців громади до витрат частини муніципального бюджету.

Більша частина українців звикли до думки, що бюджетний процес на місцевому рівні це прерогатива лише депутатів місцевих рад. Проте, існує інструмент-громадський бюджет (бюджет участі), завдяки якому мешканці мають можливість долучитись до цього процесу, зрозуміти його принципи та вплинути на рішення щодо розподілу частини бюджетних коштів. Головна його ідея  - активізувати мешканців громади, залучити їх до процесу розвитку міста, а також налагодити діалог між владою та громадськістю.Кожен житель може надати свою ідею, або ж своє бачення рішення тієї, чи іншої проблеми громади та відповідно коженможе віддати свій голос за ту ідею, або те рішення, яке йому імпонує.

 На сьогоднішній день громадський бюджет діє майже в усіх обласних центрах, а також у багатьох малих містах та ОТГ України. Незважаючи на те, що «правила гри» процесу громадського бюджетування у кожного свої, він реально діє та залучає з кожним роком все більшу кількість учасників на кожному етапі його реалізації.

Для того, щоб громадський бюджет приносив користь громаді, а його жителі не втрачати довіру до влади, весь його процес повинен бути відкритим та прозорим. Мешканці громади повинні розуміти, що їх чують, поважають та що їх подані проекти мають шанс отримати перемогу. Тому, всі проекти-переможці повинні бути, протягом року, реалізовані,  мати вільний та безоплатний доступ для всіх мешканців міста, а будь-яке використання адміністративного ресурсу, бюджетними установами, повністю виключене.

ГО «Асоціація демократичного розвитку» та регіональний партнер у Вінницькій області Інститут місцевої демократії "Відкритесуспільство” організовуютьтренінгпонаписаннюпроектівпідгромадськійбюджет. Участь у цих тренінгах для учасників є безкоштовною.

 Мета тренінгу – надати учасникам/-цям тренінгу знання та практичні навички у написанні проектів  та методику передання цієї інформації в свої громади. Відпрацювати навички визначення проблеми, формулювання мети та завдань проекту.

 

Запрошуються: представники/-ці місцевих громад та  громадських організацій Вінницької області, де вже реалізується громадський бюджет або планується його запровадження.

 

Місце проведення: м. Вінниця, Хмельницьке шосе,4 (Центральна міська бібліотека ім. Бевза)

Дата проведення: 30 січня 2018 року. Початок о 10.00

 

Тренінг відбудеться в рамках проекту «Запровадження громадського (партиципаторного) бюджету, як механізму прямої демократії та інструменту активізації громад у Чернігівській, Хмельницькій, Чернівецькій та Вінницькій областях».

Фінансова підтримка:  Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні.

2018-01-16 11:40:57