Профілактика грипу

Відокремлений структурний підрозділ Жмеринський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр  МОЗ України» інформує

Профілактика грипу

Епідемічний сезон грипу  орієнтовно розпочинається у жовтня  і триває по березень-квітень кожного року. В цей час є найбільший ризик заразитися смертельно небезпечним недугом. З початку епідемічного сезону (03.10.2016 - 02.04.2017) в Україні зареєстровано 5 394 130 хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Проти грипу було вакциновано 106 683 особи, що становить 1,9 % від загальної кількості хворих на грип. В Жмеринському районі та м. Жмеринка на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в епідемічний сезон перехворіло 6647 мешканців, із них 50,7%  діти. Найбільш втягнутою в епідпроцес була вікова група дітей від 5 до 14років-1548дітей(45,9% від всіх захворілих дітей), що призвело до запровадження обмежувальних заходів в ЗОШ. Щеплення проти грипу протягом 2016-2017 рр., отримали лише 149 осіб, із них  15 дітей(10,1%) та 131-медичний працівник. За 8місяців поточного року на ГРВІ захворіло  5164 особи. Рівень захворюваності зростає щомісячно. У липні зареєстровано 349 випадків, а в серпні 395випадків. Задля попередження зараження грипом необхідно отримати щеплення проти грипу. Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні-жовтні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти ускладненням грипу. Вакцинація проводиться лише за рекомендацією лікаря та в лікувальному закладі.

Крім зазначеного з метою профілактики грипу необхідно:

- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми, перебувати на свіжому повітрі;

- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

- у разі догляду за хворим на грип –використовувати марлеву пов’язку;

- часто провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання;

- часто мити руки з милом;

- не торкатися очей, носа або рота немитими руками;

- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

- обмежити відвідини місць великого скупчення людей.

У разі виникнення захворювання, першими ознаками якого є:

- різке підвищення температури тіла більше 38°С без інших супроводжуючих симптомів;

- головний біль,

- біль у м'язах, біль у горлі;

- кашель, нежить;

- закладення носа;

- в окремих випадках — блювота і пронос

не займатися самолікуванням, а обов’язково звернутися до лікаря, при неможливості-викликати лікаря додому для кваліфікованої консультації та призначення лікування, а у разі необхідності-госпіталізації.

Бережіть здоров’я своє та своїх дітей.

2017-09-18 14:35:41