Продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім заборонено

Продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім заборонено

На сьогодні залишається актуальною проблема вживання пива,  алкогольних, тютюнових виробів неповнолітніми. Однією з головних причин є недотримання законодавства продавцями зазначеної групи товарів, їх легковажне ставлення до заборони продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім. Адже цигарки і горілка – початок згубного шляху, на який несвідомо потрапляють підлітки.

Служба у справах дітей Жмеринської міської ради звертається до суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами на території міста: законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів»).

Також цією статтею визначено, що продавець пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який їх купує, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

У разі відмови покупця надати такий документ, продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється. Однак це, нажаль, не стимулює деяких суб’єктів господарювання міста на дотримання зазначених норм законодавства. Не лякають їх навіть фінансові санкції, які є чималими.

Тому, шановні підприємці міста, звертаємося до Вас з проханням неухильно дотримуватись норм чинного законодавства та не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої, а також тютюнові вироби неповнолітнім.

Працівники служби у справах дітей закликають громадян, які стали свідками продажу чи купівлі неповнолітніми цигарок або алкоголю, зупинити і продавця, і дитину, а також повідомити про такий факт правоохоронні органи та службу у справах дітей для вжиття жорстких заходів реагування.

Служба у справах дітей

Жмеринської міської ради