Продавцям товарів та послуг

Продавцям товарів та послуг

Головне управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області  нагадує платникам податку на додану вартість, що, відповідно до статті 201  Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів або послуг, продавець зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Порядок реєстрації податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246.

Варто пам‘ятати, що податкова накладна підлягає реєстрації в ЄРПН лише за умови дотримання при її складанні вимог наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, яким затверджено Порядок заповнення податкової накладної. Така податкова накладна дає право покупцю формувати податковий кредит на суму зазначену у накладній. Тож у випадку відсутності факту реєстрації  продавцем товарів або послуг податкових накладних в ЄРПН покупець позбавляється  права на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту. Проте  продавець не звільняється від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

2019-04-09 15:17:10