Поради населенню
Жмеринська
міська рада
Розмір тексту:

Поради населенню

Як поводитися при укусах комах

Комахи особливо кровососні, є  носіями збудників інфекційних хвороб, небезпечних  для людей, тварин або рослин.

Заражатися можуть:

 - люди, свійські тварини і птиця, дикі звірі і птахи, місцевість, водойми, колодязі, резервуари з питною водою, продукти харчування, тваринницькі приміщення, пасовища і житлові приміщення.

 Для запобігання ураженню укусами різних комах слід дотримуватись таких порад:

  • До способів боротьби з звичайними мошками та комарами відносять:

- засоби проти комарів, що продаються в аптеках та у магазинах господарчих товарів;

- димове вогнище, яке також відганяє комах.

  • У наших лісах, паркових зонах, особливо наприкінці весни – на початку літа, зустрічаються кліщі. Деякі з них є носіями особливо небезпечних хвороб.

На щастя, жоден кліщ не здатний проникнути крізь одяг з цупкої тканини. Після прогулянки треба зняти з себе одяг, ретельно витрусити його і уважно оглянути своє тіло. Якщо знайдете кліща, негайно зверніться до лікаря.

Якщо кліщ не глибоко проник у шкіру, його можна видалити в такий спосіб:

 - уражене місце змастити олією, вазеліном чи гасом.   Масляниста рідина перекриє доступ повітря до органів дихання комахи, і кліщ через деякий час загине, або спробує вилізти;

- якщо він сам не випав, візьміть кліща пінцетом чи пальцями, обгорнутими марлею, і повільно викручуйте його. Давити чи різко висмикувати кліща не можна, щоб у шкірі не залишилися його частини. Ранку слід продезінфікувати йодом чи зеленкою.

Перша допомога при укусах комах:    

Численні укуси бджіл або ос також можуть являти небезпеку для життя людини, особливо у випадках підвищеної до них чутливості.  При цьому, крім місцевого набряку тканини, відзначається підвищення температури тіла, різкі болі голови, можуть з'явитися  навіть судоми та непритомність.

У порядку першої допомоги при появі вищезазначених симптомів необхідно покласти холодний компрес на голову, дати випити одну-дві таблетки димедролу чи діазоліну та якнайшвидше викликати лікаря.

При укусі бджоли обов'язково видалити жало.

Навчально-методичний центр  ЦЗ та БЖД Вінницької області

Методичний кабінет

2018-05-11 12:22:02