Підсумки "Місячника цивільного захисту"

Підсумки "Місячника цивільного захисту"

З 15 вересня по 17 жовтня 2017 року у місті Жмеринка було проведено "Місячник цивільного захисту".

Головною метою Місячника було роз'яснення державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання населення поводженню в екстремальних умовах, пропаганда діяльності єдиної системи цивільного захисту та її структурних підрозділів.

В ході Місячника на підприємствах, організаціях та установах було організовано виступи відповідних фахівців та працівників системи цивільного захисту; виставки з демонстрацією сучасних приладів радіаційної та хімічної розвідки, засобів індивідуального захисту, медичного обладнання; проведено роз'яснювальну роботу пов'язану з організацією захисту населення в умовах надзвичайної ситуації; відпрацьовано проведення евакуаційних заходів, уточнено і поновлено Плани евакуації. В кращу сторону щодо проведення заходів «Місячника цивільного захисту» відмічаються підприємства залізниці та навчальні заклади міста.

Також у рамках «Місячника цивільного захисту» 05.10.2017 року в актовій залі міської ради відбувся семінар-нарада з керівниками місцевих організацій, підприємств, установ та закладів з питань цивільного захисту населення.

Учасники семінару були ознайомлені з основними витягами з Кодексу цивільного захисту України та інших нормативних документів, що стосуються організації та проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту. Присутні обговорили основні поняття про надзвичайні ситуації, їх види і рівні, навели приклади таких ситуацій і небезпек. Аналізуючи причини виникнення надзвичайних ситуацій, було акцентовано, що в основі більшості з них присутній людський фактор.Також на семінарі були розглянуті питання щодо наявності засобів індивідуального захисту працівників та порядку облаштування приміщень схемами евакуацій працівників на підприємствах або учнів у школах під час винекнення надзвичайних ситуацій. Також роз’яснено порядок проведення евакуаційних заходів та оповіщення при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.

Крім цього, відповідно до запланованих заходів у ході проведення «Місячника цивільного захисту» у 100% дошкільних навчальних закладах та навчальних закладах міста проведені навчальні тренування з питань евакуації учнів, вчителів (викладачів) та обслуговуючого персоналу.

Зокрема у дошкільних навчальних закладах міста було відпрацьовано практичні дії керівництва закладу, із проведенням евакуаційних заходів на випадок пожежі.

У навчальних закладах, а саме: загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів №№1, 3, 4, 6, НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів- ліцей», дитячій юнацькій спортивній школі, Центрі позашкільної роботи та ЗОШ –інтернат було відпрацьовано практичні дії керівництва закладу, із проведенням евакуаційних заходів на випадок пожежі. У  НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів- гімназія» відпрацьовано практичні дії керівництва закладу, із проведенням евакуаційних заходів на випадок розгерметизації на залізничній станції Жмеринка цистерни із аміаком.

В цілому заходи «Місячника цивільного захисту» проведено в повному обсязі.

2017-10-20 15:50:29