Пам'ятка населенню: Зберігайте здоров’я та бадьорість на робочому місці

Пам'ятка населенню: Зберігайте здоров’я та бадьорість на робочому місці

• Якщо ви працюєте за комп’ютером протягом робочого дня, раз у півгодини хоча б пару хвилин дивіться куди завгодно, тільки не на монітор, наприклад - у вікно.
  • Вставайте з-за столу при першій нагоді. Навіть сидячи можна потягуватися й міняти положення тіла. Взагалі, намагайтеся більше рухатися протягом дня.
  • Уникайте пилу: всі паперові завали на вашому столі – пилезбірники. Там, де пил, там  мікроби і хвороби – алергія й астма.
  • Випромінювання від звичайного стаціонарного телефону набагато менше, ніж від стільникового, тому радимо більше спілкуватися саме за допомогою нього.
  • Відмовтеся від перекусів! Не можете цього зробити? Спробуйте їсти фрукти, горіхи замість цукерок та печива. Обідайте  вчасно -  легкий обід найкорисніший.
  • Не вживайте багато кави, її користь для здоров’я сумнівна. Краще пийте сік – грейпфрутовий, апельсиновий або інший, якій вам до смаку.
  • Ваш комфорт та працездатність залежать від того, наскільки зручний ваш стілець, особливо якщо ваша робота «сидяча». Геть незручні стільці!
  • Дотримуйтесь температурного режиму в  робочому приміщенні, користуйтеся кондиціонером з обережністю: він сушить повітря, а це шкодить вашому здоров’ю. Регулярно провітрюйте приміщення, в котрому ви працюєте.
  • Вибирайте зручне взуття, одяг з натуральних тканин, це складові комфорту.
  • Якщо у вас розболілася голова, не поспішайте приймати ліки. Причиною болю
  • може бути духота, сухе повітря, звичайна перевтома, занадто близько розташований монітор комп’ютера. Усуньте причину, відпочиньте протягом 5-10хв., біль мине!
  • Хвороба, перенесена на ногах, загрожує її швидким повторенням, а також ускладненнями в майбутньому.Хворійте вдома, не наражайте на небезпеку своїх колег!
  • Не відкладайте щорічну планову відпустку на наступний рік, інакше ризикуєте заробити синдром хронічної втоми. По можливості дробить свій відпочинок на кілька частин, якщо тижневого або двотижневого відпочинку вам досить.
  • Постійне невдоволення роботою, колегами, оточенням, самою професією – причина стресів. Цей стан також  є причиною постійної стомленості, дратівливості, багатьох захворювань.
  • Знаходьте для себе заняття: неробство, як не дивно, стомлює більше ніж навантаження. Якщо невідкладної роботи немає, зробить щось на майбутнє, або зробить добру справу - допоможіть колезі по роботі.
  • Трудоголіки потребують більше приємних вражень, тому не перевантажуйте себе надмірною кількістю роботи, її ціна – стрес та хвороби в майбутньому!
  • Посміхайтеся частіше! Доведено: посмішка сприяє виробленню ендорфинів, а вони дають відчуття спокою, радості, поліпшують настрій і продовжують життя.

Пам’ятайте!

Робота – це лише частина вашого життя,  але  не  єдиний  його  зміст. Почувайтеся  комфортно на своєму робочому  місці  та  отримуйте  від своєї  праці  лише  задоволення.

БЕРЕЖИТЬ ЗДОРОВ’Я!

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД  Вінницької області