Пам'ятка населенню: Вмійте захистити себе

Пам'ятка населенню: Вмійте захистити себе

Останнім часом на вулицях, особливо у вечірній та нічний час, почастішали випадки нападу на перехожих агресивно налаштованих молодиків, які супроводжуються насильницьким відбиранням чи крадіжкою цінних речей, грошей, мобільних телефонів.

Як себе поводити, як дати відсіч нападникам у такій ситуації?

ЯК    УНИКНУТИ   ТАКИХ   СИТУАЦІЙ:

             Повертатися додому бажано завидна а також не ходити одному в темний час доби та в малолюдних місцях.

             Рухатися освітленими  вулицями, бажано в натовпі людей.

             Вибирати безпечний маршрут: уникати пустирів, парків, стадіонів, темних дворів, підворіть, тунелів.

             Не провокувати нападника: по вулицях вечірнього міста не гуляти в дорогих прикрасах, не носити із собою і не діставати  при сторонніх людях великі суми грошей.

             Не сідати в попутні автомобілі, особливо в ті, де окрім водія вже є пасажири. Якщо якийсь автомобіль починає повільно рухатися поряд з вами, потрібно перейти на протилежну сторону вулиці і продовжити рух в зворотньому напрямі.

             Користуватися послугами таксі і за допомогою мобільного зв’язку повідомляти рідним, друзям чи знайомим про своє місцезнаходження.

             Не заходити у ліфт чи квартиру, якщо поряд незнайомі чи чимось підозрілі люди.

ЯК   ЗАХИСТИТИ  СЕБЕ  ВІД  НАПАДНИКА :

 При загрозі нападу: здіймати галас, кричати, кликати на допомогу а також сміливо застосовувати засоби самозахисту. Єдиний спосіб не постраждати – рішуче протидіяти! Нападати потрібно зненацька, агресивно, супроводжуючи свої дії голосними криками. Не думати про перевищення меж самозахисту!

 Якщо зрозуміли, що виявилися «у пастці» і поруч нікого немає, а пограбування неминуче, то спокійно віддайте годинник, мобільний телефон, гаманець, коштовності, сумочку. Віддайте все–життя цінніше! Причому робіть це спокійно, без різких рухів.

 При намаганні вас задушити: хапайте нападника за волосся, вуха, бийте по очах, кусайте, тягніть за все, що зможете вхопити, не шкодуючи сил. Голову повертайте у той бік, де знаходиться  рука,  яка вас душить, а підборіддя намагайтеся притиснути до грудей.

 Якщо під рукою виявиться будь-який предмет: олівець, кулькова ручка, викрутка, запальничка, ключі – пускайте їх у хід, колючи ними у відкриті місця на тілі нападника. Як тільки трапиться нагода – тікайте, не шкодуючи кинутих речей. Варто  пам’ятати, що найбільш вразливими місцями у людини є: шия, очі, пах, ніс. Менш вразливими, але болючими  є: коліна, гомілки і стопи ніг.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ :   у небезпечних ситуаціях перемагає не сильніший, а той, хто більше  прагне зберегти своє життя. За будь-яких обставин намагайтеся не  втрачати   самоконтроль і головне -  не панікувати.

Навчально-методичний  центр ЦЗ  та БЖД Вінницької  області

2017-10-17 09:25:41