Пам'ятка населенню: Увага, ожеледь!

Пам'ятка населенню: Увага, ожеледь!

Ожеледь - це шар твердого льоду що утворюється при намерзанні краплин дощу або туману.

Тому, щоб уникнути травм слід пам'ятати :

І. Пристарілим людям краще у "слизькі дні" не виходити з дому. Якщо все ж виникла потреба, то не соромтесь узяти тростину з гумовим наконечником чи з шипом (лижну палицю).

2. Пам'ятайте, що взуття краще всього одягнути на мікропористій підошві з пружною м'якою основою.

3. Для покращення зчеплення з льодом можна:

- наклеїти лейкопластир, кусок поролону чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук. На день-другий такої конструкції вистачить;

- зчеплення з льодом покращує ще один спосіб - натерти наждачним папером підошву чи наклеїти її.

4. Спеціалісти-травматологи рекомендують звернути увагу на свою ходу: не поспішати, ступати треба на всю підошву, ноги злегка розслабити у колінах. Руки не займати сумками. Врахувати, що коли пос­пішаєш, то вийти треба з дому раніше.

Тим, хто молодший, треба навчитися правильно падати. Відразу присісти - щоб знизити висоту падіння. У мить падіння треба стиснутись, напружити м'язи, а торкнувшись до землі, обов'яз­ково перекотитися: удар, спрямований на вас, таким чином, розтягнеться і витратить свою силу на обертання.

5. Остерігайтесь транспортних засобів. Дорогу переходьте у вказаних місцях. Не поспішайте сідати у транспортні засоби загального користування. Пам'ятайте, що у кожну мить ви можете підсковзнутися і попасти під колесо.

6. Водії! Обмежте користування транспортними засобами при ожеледиці. При необхідності виїжджайте тільки на справних транспортних засобах. Виконуйте правила Дорожнього руху:

- дотримуйтесь дистанції;

- не збільшуйте швидкість, особливо при проїзді пішохідних доріжок та перехресть вулиць;

- в ожеледицю використовуйте завчасно підготовану до зимової експлуатації гуму ходової частини (з шипами, ланцюгами);

- не перемикайте швидкість і не вимикайте зчеплення на підйомах та спусках. Гальмуйте двигуном;

- гальмуйте, не вимикаючи зчеплення, заздалегідь, під’їжджаючи до місць, де можлива поява пішо­ходів чи інших перешкод.

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької  області

2017-12-21 09:45:52