Пам'ятка населенню: Увага! Алергія на холод!

Пам'ятка населенню: Увага! Алергія на холод!

Більшість із нас переко­нані, що алергія — захворювання сезонне й з'являється зазвичай навесні, коли починається цвітіння рослин. Проте майже ніхто не пов'язує появу на тілі почервонін­ня, яке страшенно свер­бить, із холодною порою року. Тим часом, переко­нують фахівці, низькі тем­ператури — теж прово­кують алергію, причому з нею має справу кожен п'ятий українець.

Алергія на низькі температури може вини­кати не тільки взимку, а й улітку, якщо людина, яка схильна до цього захворю­вання, тривалий час пере­буває у приміщенні, де холодніше +4 градусів. Її прояви дуже різноманітні: від легких у вигляді почервоніння відкритих частин тіла чи свербіння до важких, наприклад, набряку Квінке (величез­на кропив'янка) чи бронхоспазму, коли людина починає задихатися. Зро­зуміло, що жартувати з такими речами не можна.

Варто знати

v З'ясовуючи причину алергії, треба дотримуватися певних правил — вони стосуються звички одягатися й харчування.

v Не можна переохолоджувати організм, додатково ослаб­люючи імунну систему, тож одяг мусить бути теплим і зручним, але ні в якому разі не затісним.

v Одяг краще вибирати не занадто теплий вовняний, який може додатково подразнювати  організм, а бавовняний з довгими рукавами.

v Не слід захоплюватися продуктами, які самі теж здатні викликати алергію (ківі, банани, шоколад, тунець та ін.).

v Протипоказані й напої, які можуть звужувати судини чи провокують алергію.

v Не можна після холоду «зігріватися» алкоголем — це тіль­ки додасть проблем.

v Корисними будуть кисломолочні продукти — за їх допомо­гою у кишечнику створюється середовище, яке попереджує виникнення алергійних реакцій.

v Якщо ви схильні до алергії на холод, варто користуватися жирним кремом, захищаючи ним руки й обличчя.

Порада. Якщо з приходом зими у вас на тілі виникають безпричинні    почервоніння або висипи, відкладати візит до лікаря не слід!

Навчально  -  методичний   центр   ЦЗ   та   БЖД   Вінницької  області

2018-01-17 14:25:48