Памятка населенню: Як стати грамотним пасажиром

Памятка населенню: Як стати грамотним пасажиром

При користуванні міським громадським транспортом пасажирам необхідно дотримуватись  наступних правил:

             При виникненні будь-якої небезпечної ситуації в першу чергу потрібно діяти за вказівками водія трамвая, тролейбуса чи автобуса.

             Не виходити з вагона, коли водій переводить стрілку.

             Не стрибати  в трамвай,  тролейбус  чи  автобус,  коли той уже починає рухатися.

             Виходити з трамвая, тролейбуса чи автобуса потрібно обережно,   щоб не потрапити під транспорт, що рухається.

             Коли знаходитесь біля дверей, бережіться ушибів рук дверима.

             Не  висуватися  (виглядати) з вікон,  щоб  не бути зачепленим рухомим транспортом або будь-якою іншою перешкодою.

             Не наближатися  до зупинки менше ніж на півметра,  коли під'їжджає трамвай, тролейбус чи автобус, щоб вас не зачепили виступаючі частини транспорту і випадково не попасти під колеса.

             Не торкатися без необхідності ручки та механізмів управління дверима.

             Забороняється  підходити до трамвая,   тролейбуса,   автобуса,   у   якого виставлені захисні знаки аварійної зупинки.

             Забороняється розмовляти з водієм під час руху транспорту.

             Під час руху транспорту необхідно міцно триматися за поручні.

Сформульовані вище правила розраховані на звичайні повсякденні ситуації. А щоб не постраждати при виникненні таких ситуацій, цілком достатньо не забувати про елементарну обережність.

Інша справа, коли транспортний засіб зійшов з рейок, падає з настилу чи в ньому виникає пожежа.

На випадок пожежі в автобусі, трамваї чи тролейбусі важливо пам'ятати про там рекомендації:

             Негайно сповістити про пожежу водію і пасажирам: вимагайте зупинитися та відчинити двері (чи натисніть кнопку аварійного відкривання дверей). Намагайтеся використати для гасіння осередку пожежі вогнегасник, що знаходиться в салоні а також підручні засоби.

Будьте обережні! В тролейбусах і трамваях металеві частини можуть опинитися під напругою в результаті пошкодження захисної ізоляції проводів.

             При    необхідності    використовуйте   для    евакуації   аварійні   люки,   що розташовані на даху транспорту та виходи через бокові вікна, які необхідно відчиняти за інструкцією, яка знаходиться безпосередньо на самому вікні чи поруч з ним, в залежності від виду транспорту.

Якщо це необхідно, вибийте вікна ногами.

В транспорті, зазвичай, знаходяться матеріали, які при горінні виділяють отруйні гази, тому необхідно швидко залишити салон, при цьому закрити рот і ніс (органи дихання) хусточкою чи рукавом.

Після того, як вибралися із салону, необхідно відійти трохи далі від  небезпечного транспорту, тому що можуть вибухнути баки з пальним або виникнути замикання високовольтної електромережі.

             Негайно по телефону або через водіїв проїжджаючих машин сповістити про пожежу у пожежну частину, надати посильну допомогу постраждалим.

ГРОМАДЯНИ! Будьте обережні. При виникненні надзвичайних ситуацій дійте активно і грамотно!

Навчально-методичний центр цивільного захисту та  безпеки життєдіяльності Вінницької області

2017-08-31 16:20:42