Обережно, лептоспіроз!!!
Жмеринська
міська рада
Розмір тексту:

Обережно, лептоспіроз!!!

Лептоспіроз – це інфекційне захворювання, збудником якого є лептоспіра. Джерелом збудника інфекції для людини є численні представники ссавців, яких можна підрозділити на дві групи: до першої належать гризуни(пацюки, миші та ін..) та комахоїди(птахи), до другої – свійські тварини(свині, велика рогата худоба, собаки та ін..) та тварини, яких утримують у клітках(норки, песці та ін..). Основними носіями лептоспір в природних осередках є: полівки, миші, пацюки, землеройки та ін. Збудник інфекції виділяється тваринами, зазвичай, з сечею та потрапляє у воду відкритих водойм, питну воду, на продукти харчування. У воді відкритих водойм збудник зберігає життєздатність від 7 до 30 діб, у вологому грунті-до 270діб, на продуктах харчування –від декількох годин до декількох днів. Лептоспіри стійки до низьких температур, вони можуть залишатись дієздатними навіть після тривалого замороження. Але при кип,ятінні води, термічній обробці(приготуванні) продуктів харчування гинуть миттєво.

Зараження людини відбувається різними шляхами, але при цьому водний шлях залишається провідним.

Збудник проникає в організм людини як через ушкоджену шкіру, так і через неуражені слизові оболонки рота, носоглотки, очей, статевих органів. При цьому на місці проникнення не залишається будь-яких змін запального характеру. А ознаки захворювання з,являються в середньому через 7-9 діб.

Захворювання починається гостро, з різкого підвищення температури тіла до 40.0 С, головного болю, нежиті, що характерно і для інших інфекційних захворювання.

Але є симптоми, які відрізняють лептоспіроз від інших захворювань. Це пожовтіння склер, точкові крововиливи в склерах та біль в м,язах ніг.

Найбільш небезпечним при захворюванні на лептоспіроз є ниркова недостатність, яка може закінчитися летально.

Щоб уникнути захворювання на лептоспіроз треба пам,ятати:

 - не пити воду із незнайомих природних джерел, із будь-яких водойм;

- купатися тільки у спеціально відведених, обладнаних місцях-пляжах;

- під час планування відпочинку на природі, обов,язково мати з собою запас питної води;

- продукти харчування треба зберігати у безпечному та недоступному для гризунів місці;

- під час рибної ловлі та роботи на ділянках, розміщених біля водоймищ, необхідно використовувати захисний одяг(гумові чоботи, гумові рукавиці);

- в приміщеннях, на подвір,ї систематично боротися з гризунами всіма доступними  та дозволеними методами та засобами.

Виконуючи нескладні профілактичні заходи, ви знизите ризик зараження лептоспірозом до мінімального.

Якщо все ж таки захворювання уникнути не вдалось, тільки своєчасно отримана кваліфікована медична допомога врятує вам життя.

 

Не займайтеся самолікуванням. Бережіть своє здоров,є та життя.

                                                                                                                                             

2016-07-29 15:15:04