Новорічні свята: дбайте про безпеку

Новорічні свята: дбайте про безпеку

Новорічне свято – сімейне, його чекають всі. Щоб свято не стало сумним, зверніть увагу на ряд особливостей при підготовці  домашніх урочистостей.

Почнемо з ялинки

Сучасні синтетичні ялинки мають спеціальну обробку і виготовлені з пластику, який не виділяє отруйних речовин при нагріванні. Чого не можна сказати про ялинки, виготовлені до 1985 року. Необхідно впевнитись, що ваша штучка красуня є небезпечною.

Для цього відщипніть кусочок пластику, який імітує хвою, і нагрійте за допомогою сірника. Якість диму і швидкість горіння безпомилково вкажуть на вогнестійкість і  токсичність штучної ялинки. Якщо горіння легке, або ж дим подразнює слизову оболонку носоглотки, краще купити іншу ялинку. Натуральні ялинки мають характерну рису - висихати при довгому перебуванні в  приміщенні і займатися від легкої іскри.

Купуйте ялинку якомога ближче до Нового року. Намагайтесь, щоб вона не стояла у приміщенні більше тижня.

Можна побризкати ялинку спеціальним вогнестійким розчином, який продається для обробки житлових дерев’яних будинків. Крім цього, підріжте у ялинки нижні гілки, щоб дитина ненароком не перекинула її, потягнувши за них. Саму ялинку краще закріпити не тільки на хрестовині, а й розтяжками від середини стовбура до карнизу чи до кріплення настінного килима. Не встановлюйте її на високій підставці (стільці, табуретці).

Вказані заходи безпеки допоможуть уникнути перекидання ялинки і пов’язаних  з цим наслідків!

Ялинкові прикраси – окрема тема для розмови. Скляні іграшки бажано розмістити на недоступній для дітей висоті. На нижніх гілках ялинки можуть висіти прикраси із резини, пластмаси і пап’є – маше. Діти, з їх постійною потребою чіпати і куштувати всі нові предмети, будуть надійно захищені від неприємностей.

Електрогірлянди бажано розмістити також на недоступній для дитини висоті, оскільки її бажання провести «експрес-аналіз» вмісту кольорового вогника може закінчитись електричним шоком. Якщо ви бажаєте зробити біля підніжжя ялинки ілюзію снігу, то використовуйте для цього тільки просочений вогнестійким розчином папір.

Використовувати з цією метою вату не рекомендується !

Яке новорічне свято без чудес різноманітної піротехніки. Ця традиція прийшла до нас із Китаю та італійських карнавалів. Свічки, хлопавки, бенгальські вогні, ракети – обов’язкові атрибути Нового року.

В зв’язку з масовою пристрастю людей до вогняних забав, рекомендуємо врахувати наступне:

• купуйте піротехніку тільки в магазинах чи спеціалізованих кіосках.
  • не ризикуйте власним життям і здоров’ям;
  • зверніть увагу на термін використання піротехнічних  виробів. Якщо він скінчився – краще утриматися від покупки чи використання даного виробу;
  • необхідно пам’ятати, що петарди мають небезпечний радіус дії (від0,5 мдо5 м).

Не рекомендується підпалювати їх поблизу будівель, а також дивитися  з близької відстані на вибух цих «боєприпасів». Адже, мілкі частинки, що розлітаються в усі сторони, можуть пошкодити очі та інші відкриті частини тіла, а також  підпалити одяг. Необхідно проявляти підвищену обережність при використанні бенгальських вогнів. Паличку з бенгальським вогнем потрібно тримати на витягнутій руці і не підносити до одягу, очей і натуральної ялинки.

Для того, щоб весело і без пригод зустріти Новий рік, рекомендуємо:

• установіть ялинку на стійкій основі  так, щоб гілля не торкалося стін кімнати і знаходилося на безпечній відстані від електроприладів і побутових печей;
  • поставте стовбур ялинки у відро з вологим піском і змочуйте його по мірі висихання;
  • якщо ялинка засохла, відразу викиньте її, тому що вона може спалахнути, як факел;
  • не запалюйте на ялинці свічки, бенгальські вогні, а також саморобні електрогірлянди, не направляйте в її бік – хлопавки;
  • пам’ятайте – особливо небезпечний на ялинці золотаво-сріблястий дощ із алюмінієвої фольги (навіть фабричного виготовлення), котрий може замкнути електрогірлянду, якщо патрон з лампочкою вивалиться із гнізда;

не забувайте – діти можуть знаходиться біля ялинки із ввімкнутою електрогірляндою тільки в присутності дорослих: обов’язково вимикайте  її, якщо виходите з кімнати;

покладіть поряд з ялинкою декілька пакетів з піском чи ємностей з водою, стареньку ковдру, приготуйте електричний ліхтарик.

Якщо ялинка все ж таки спалахнула…

При загоранні електрогірлянди, негайно витягніть із розетки вилку електропроводу. Викличте самі чи з допомогою сусідів «Народну службу порятунку» за номером «101». Виведіть із квартири дітей та людей похилого віку. Зваліть ялинку на підлогу, щоб полум’я не здіймалося догори (можуть зайнятися шпалери, штори), накиньте на неї ковдру, закидайте вогонь піском чи залийте водою (якщо це жива ялинка). Синтетична ялинка горить дуже швидко, при цьому її матеріал плавиться і розтікається, а при горінні виділяються отруйні речовини. Гасити водою палаючі полімери небезпечно через можливе розкидання іскор і розплавленої маси.

Не торкайтеся палаючої ялинки голими руками, накиньте на неї щільне покривало і засипте піском. До прибуття пожежних на магайтесь з допомогою піску та води ліквідувати осередок пожежі чи хоча б не допустити розповсюдження вогню, накинувши на палаючі речі щільну мокру тканину чи ковдру. Як і в інших випадках пожежі в квартирі, не відкривайте вікна та двері, інакше протяг  ще більше роздує полум’я. Якщо загасити пожежу неможливо, закрийте двері в кімнату, котра загорілася, і поливайте їх водою. Обов’язково повідомте сусідів про пожежу і при необхідності виведіть людей на сходи.

В місцях скупчення дітей на колективних ялинках, з метою уникнення жертв при тісняві, необхідно передбачити дії щодо попередження паніки. Тому чергування рятувальників чи членів добровільної пожежної дружини (ДПД) на таких заходах обов’язкове.

Безпечного та вдалого Вам Нового року!

2018-12-29 09:45:17