Новий закон про електронні довірчі послуги

Новий закон про електронні довірчі послуги

Жмеринське управління ГУ ДФС у Вінницькій області інформує, що 7 листопада 2018 року  набирає чинності Закон України від 05.10.2017 N2155 «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон №2155).

Закон №2155 регулює відносини, що виникають між юридичними, фізичними особами, суб'єктами владних повноважень у процесі надання, отримання електронних довірчих послуг, процедури надання цих послуг, нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, а також основні організаційно-правові засади електронної ідентифікації.

До складу електронних довірчих послуг входять:

- створення, перевірка та підтвердження удосконаленого електронного підпису чи печатки;

- формування, перевірка та підтвердження чинності сертифіката електронного підпису чи печатки;

- формування, перевірка та підтвердження чинності сертифіката автентифікації веб-сайту;

- формування, перевірка та підтвердження електронної позначки часу;

- реєстрована електронна доставка;

- зберігання удосконалених електронних підписів, печаток, електронних позначок часу та сертифікатів, пов'язаних з цими послугами.

Кожна послуга, що входить до складу електронних довірчих послуг, може надаватися як окремо, так і в сукупності.

Звертаємо  увагу, що Закон України  «Про електронний цифровий підпис» втрачає чинність з дня набрання чинності  Закону №2155.

2018-11-06 14:45:42