Не згасне в пам’яті вогонь

Не згасне в пам’яті вогонь

Ніхто не забутий;

На попіл ніхто не згорів;

Солдатські портрети

на вишитих крилах пливуть

І доки  пам’ять  в людей і живуть матері,

Допоки й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.

У День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні, 22 червня, у Жмеринці, на центральній братській могилі по вулиці Київській відбувся мітинг «Не згасне в пам’яті вогонь».

На вшанування пам’яті тих, хто не повернувся з фронтів, хто першим зустрів ворога і пав жертвою найстрашнішої війни в історії людства, прийшли ветерани війни, представники органів влади та депутатського корпусу, ветеранських організацій та громадськості міста.

На зібранні виступив секретар міської ради Олександр Мацера, який відзначив, що дорогою ціною заплатив наш народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр., і що ніколи не щезне в пам’яті людській великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над ворогом.

Заступник голови районної ради Володимир Бігас зазначив, що багато хто знає про війну з книг, розповідей очевидців. Дитинство і юність людей старшого покоління назавжди залишилися обпалені роками військових випробувань. Історія цих кривавих подій передається з покоління в покоління, разом із нею передається і біль, який пережив наш народ в роки Другої Світової війни.

До присутніх на мітингу звернулися заступник військового комісара Жмеринського об’єднаного міського військового комісаріату Руслан Фальфушинський та заступник голови ради Жмеринської міської організації ветеранів Станіслав Єгоров.

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять воїнів, які загинули, захищаючи рідну землю.

До місць захоронення лягли живі квіти, як символ пам’яті про  визволителів, що подарували  співвітчизникам мир і спокій, чисте блакитне небо.

2016-06-23 13:00:50