Короткий звіт управління культури і туризму

Короткий звіт управління культури і туризму

Управління культури і туризму інформує про роботу у 2017 році.

Мережа закладів культури складається з 3 закладів: бібліотеки сімейного читання, дитячої музичної школи та комунального закладу «Міський історичний музей». Крім того, у місті творчо працює 10 аматорських колективів. Сім із них мають звання «народний», і три – «зразковий». Колективи працюють у пристосованих приміщеннях, як-то Будинок науки та техніки, центр позашкільної роботи, музична школа,   мають високий рівень виконавської майстерності та успішно підтверджують його на усіх сценах України та за її межами.

Протягом року управлінням культури і туризму, закладами культури та аматорськими колективами міста було проведено ряд культурно-мистецьких заходів, таких як традиційний фестиваль колядок "Різдвяні дзвіночки", святкова концертна програма до Міжнародного дня прав жінок і миру, конкурс спортивно-бального танцю «Весна – 2017».

З нагоди 20-річчя хору «Надвечір’я» в Будинку науки та техніки було проведено Свято хорів за участю мистецьких колективів Вінницької та Хмельницької областей.

Спільно з Центром позашкільної роботи проведено відкритий Чемпіонат м. Жмеринки з гри «Що? Де? Коли?» серед шкільних команд сезону 2016-2017 рр.

На  відзначення 72-ої річниці  Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні на Площі миру силами аматорських колективів міста проведено концертну програму.

Спільно з відділом культури Жмеринської районної адміністрації проведено міськрайонний конкурс читців «Кобзар і Україна, Регіональний фестиваль  хореографічного мистецтва «Жмеринський калейдоскоп».

В рамках  Міжнародного фестивалю мистецтв ім. П.І.Чайковського та  Н.Ф. фон Мекк  проведено Регіональний конкурс юних виконавців класичних творів «Жмеринський камертон».

Спільно з управлінням освіти організовано Загальноміський випускний бал та концертну програму до  дня  захисту  дітей.

До Дня міста на площі Миру організовано святкову розважальну програму, виставку декоративно-прикладного мистецтва, вуличний ляльковий театр та виставку музейних експонатів.

Активною молоддю міста, за підтримки управління культури і туризму та Центру позашкільної роботи було створено Мурал на стіні жмеринського стадіону в парку культури і відпочинку. На міському стадіоні організована святкова концертна програма за участю аматорських колективів міста.

До Дня прапора та Дня незалежності України організовано велику святкову програму на площі Миру.

У серпні на території міського історичного музею спільними зусиллями працівників музею та ГО «Унікальна країна», за підтримки управління культури і туризму було організовано Аристократичний івент.

Одним з основних напрямків роботи управління культури і туризму є проведення заходів  з національно- патріотичного виховання дітей та молоді.

Це: міськрайонний конкурс читців «Кобзар і Україна», загальноміські заходи до Дня Героїв Небесної сотні, до Дня визволення міста, до Дня Перемоги, та багато інших.

2-4 жовтня творчі колективи Жмеринщини привітали захисників України у зоні антитерористичної операції,  і виступили перед ними з концертною програмою у містах Краматорську та Костянтинівці.

До Дня захисників України  у Будинку науки та техніки організовано виступ Академічного анасамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії з прем’єрою концертної програми «Країна козаків».

Під час концертної програми проведено нагородження учасників антитерористичної операції - за патріотизм, особисту мужність, відвагу і самовідданість проявлені під час виконання службових обов’язків із забезпечення державної безпеки, цілісності України.

Всього за січень – жовтень 2017 року проведено  25 загальноміських   заходів.

Закладами культури  протягом звітного періоду також проведено  великий ряд заходів: виставки, пізнавальні години, презентації, майстер-класи, екскурсії, концертні заходи у дитячих садочках міста тощо.

Протягом року проводилась робота по зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури: закуплено музичні інструменти  для дитячої музичної школи, оргтехніку, кафедру та книжковий стелаж для бібліотеки сімейного читання; для народних аматорських колективів  закуплено музичну апаратуру. Придбано книжки для оновлення фонду бібліотеки сімейного читання та передплачено періодичні видання на 2018 рік.

Проведено капітальний ремонт системи опалення дитячої музичної школи, відремонтовано систему водопостачання та здійснено гідроізоляцію фундаменту будівлі дитячої музичної школи, частково здійснено капітальний ремонт приміщення бібліотеки сімейного читання,  влаштовано водовідведення в будівлі музею.

2017-11-09 09:45:39