Ключові змін до Інструкцій про службові відрядження

Ключові змін до Інструкцій про службові відрядження

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 28.07.2017 р. № 669 внесено зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон. Зміни стосуються передусім документального підтвердження витрат у службових відрядженнях працівників органів державної влади, підприємств, установ й організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.

Якщо працівник, що направлений у відрядження, застосував платіжну картку для проведення розрахунків у безготівковій формі, йому відшкодовується збір за переказ грошових коштів електронними засобами (згідно з правилами платіжної системи) за наявності документального підтвердження його сплати (виписка з карткового рахунка або інший документ на паперовому носії, що підтверджує  суму сплаченого збору).

Роздрукований на паперовому носії електронний посадковий талон, отриманий у разі онлайн-реєстрації на авіарейс, тепер також є підставою для відшкодування витрат у разі використання електронного авіаквитка. У разі втрати, знищення чи зіпсуття посадкового талона пасажира, відрядженому працівникові з дозволу керівника (або особи, з якою відрядження було погоджено) можуть бути відшкодовані витрати на придбання електронного авіаквитка за умови надання оригіналу довідки авіаперевізника, якою засвідчено стан замовлення та статус електронного квитка, придбаного для окремого пасажира, факт використання електронного квитка повністю за визначеним маршрутом.

У разі здійснення замовлення проїзних документів через мережу Інтернет на автобусні пасажирські перевезення підставою для відшкодування витрат на придбання електронного квитка є роздрукований на паперовому носії проїзний документ.
            Фактичний час перебування у відрядженні в разі відрядження з України до іноземних держав визначається згідно з наказом про відрядження за наявності одного чи декількох документальних доказів перебування працівника у відрядженні.
У разі відсутності первинних або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування працівника у відрядженні, до звіту додаються завірені відділом кадрів або головним бухгалтером ксерокопії сторінок закордонного паспорта чи документа, що його замінює, з прізвищем відрядженого працівника та відмітками прикордонних служб про перетин кордону (за їх наявності) або довідка Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України щодо перетину відрядженим працівником державного кордону України (у якій зазначено пункт пропуску, дата й час перетину кордону, серія, номер, тип та назва паспортного документа).

С.Б. Товпига – головний державний інспектор

Управління Держпраці у Вінницькій області