Як не захворіти на ДИФТЕРІЮ?

Відокремлений структурний підрозділ Жмеринський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр  МОЗ України» інформує

Як не захворіти на ДИФТЕРІЮ?

Продовжуючи тему про небезпеку захворювань на інфекції, які на сьогодні є керованими слід зазначити, що  попередити їх можна  лише профілактичними  щепленнями. Так, за результатами захворюваності на інфекційні хвороби,  2017рік та початок 2018року був ускладнений спалахами кору у деяких областях України, зокрема Одеській, Київський, Івано-Франківській та Закарпатті. Прогнозоване підвищення захворюваності на кір відбулося. Основною із причин, які призвели до спалахів, є низьке охоплення населення, особливо дитячого, профілактичними щепленнями. Крім кору, до ускладнення епідемічної ситуації може призвести і ДИФТЕРІЯ, яка на відміну від кору є небезпечнішою, адже смертність від дифтерії складає 50%.  Чим же ця хвороба небезпечна?

В першу чергу це хвороба, що вражає органи дихання, серцево-судинної та нервової системи. Джерелом інфекції є хвора людина або носій. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом при диханні, кашлі, чиханні, а також контактно-побутовим шляхом через іграшки, посуд та інші предмети.

Починається захворювання як звичайна ангіна з болю в горлі, який посилються  при ковтанні, з підвищення температури тіла. Але на відміну від ангіни швидко призводить до погіршення загального стану хворого. Особливо небезпечні такі симптоми у дітей, тим що може розвитися задуха, або навіть призвести до смерті. Тому при перших ознаках захворювання не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря для обстеження, встановлення діагнозу та призначення специфічного лікування. Це попередить розвиток ускладнень:  міокардиту, паралічу дихальних м’язів та інше(інвалідізація, смерть).   Не тільки при встановлені діагнозу ДИФТЕРІЯ, а навіть при підозрі такі хворі ізолюються та лікуються в інфекційному стаціонарі.  Але і хворобу і ускладнення можна попередити, якщо не зневажати на поради лікарів та не відмовлятися від профілактичних щеплень проти ДИФТЕРІЇ - найефіктивнішого методу профілактики хвороби. Профілактичні щеплення проти ДИФТЕРІЇ починаються з вакцинації у 2-х місячному  віці дитини та проводяться тричі з інтервалом 2 місяці, тобто в 2, 4, 6 місяців. Ревакцинація проводиться у 18місяців, 6 та 16 років.  Дорослим 1 раз на 10років.

Для попередження  спалахів, розповсюдження та надалі епідемії необхідно щоб щепленнями проти дифтерії було охоплено не менше 95% населення. Протягом 2017року  при наявності в КУ «Жмеринський РМЦ ПМСД» достатньої кількості вакцини проти ДИФТЕРІЇ для щеплення дитячого та дорослого населення щепленнями охоплено лише 69,2% дітей до року, 65,2% - 16-річок та 40, 8 % дорослого населення м. Жмеринка та Жмеринського району, що може сприяти ускладненню епідемічної ситуації в місті та районі.

Пам'ятайте!

Відповідальність за своє здоров’я та здоров’я і  життя дитини несете ви-батьки!

Відмовившись від проведення щеплення собі та своїй дитині, Ви наражаєте себе і її на високий ризик захворювання тяжкими інфекційними хворобами, що на сьогодні можна попередити своєчасним щепленням.

2018-01-29 15:35:10