Як діяти при виявлені підозрілого поштового відправлення

Як діяти при виявлені підозрілого поштового відправлення

Останнім часом в багатьох країнах світу почастішали випадки проведення терористичних актів з використанням поштового каналу:

• шляхом розсилки бандеролей, посилок, в яких розміщені вибухові пристрої та які вибухають під час розкриття
  • шляхом розсилки листів, бандеролей, посилок тощо, оброблених збудниками небезпечних інфекційних захворювань

Ознаки безпеки:

• відсутність на поштовому відправленні зворотного адресу відправника;
  • отримання відправлення від  незнайомого адресату, або з надписом «особисто»,  «конфіденційно»;
  • незвичайна вага та конфігурація відправлення, його нерівні краї;
  • відправлення зі слідами розтину листів, пакетів, упаковки бандеролей та посилок;
  • наявність підозрілих вкладень в кореспонденцію (мікровкладень, порошків,
  • потемніння паперу від хімічної обробки);
  • присутність у кореспонденції (навпомацки) дротів, сипучих речовин;
  • специфічний, не властивий для приміщення, запах поштового відправлення або вкладення в нього.

Дії при виявленні  підозрілого поштового відправлення:

• Припинити будь-які дії щодо відкриття поштового відправлення.
  • Кореспонденцію з ознаками наявності підозрілих речовин ізолювати в поліетиленовий пакет та перев’язати його скотчем або шпагатом, ні в якому разі не пробувати речовину на смак.
  • Негайно  ретельно обробити руки миючими засобами.
  • Вийти самому та вивести з приміщення, де знаходиться поштове відправлення, інших присутніх осіб, особливо дітей.
  • Негайно повідомити про виявлене підозріле поштове відправлення чергові служби СБУ, МВС, ДСНС.
  • Не користуватися мобільними телефонами, засобами радіозв’язку та іншими засобами, котрі  можуть викликати спрацювання радіопідривника.
  • Дочекатися прибуття представників правоохоронних органів.

Відділ з питань цивільного захисту,

оборонно-мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами

2018-12-05 08:40:52