Інформаційно-роз’яснювальний лист

Інформаційно-роз’яснювальний лист

Виконавчий комітет Жмеринської міської ради повідомляє Вам, що відповідно до частини 3 статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання делегованих повноважень щодо здійснення на території міста контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, при міській раді функціонує відділ контролю за додержанням законодавства про працю.

Державний контроль за додержанням законодавства про працю юридичними та фізичними особами–підприємцями, які використовують найману працю здійснюється інспекторами праці у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплати праці, оформлення трудових відносин.

Інспектори праці за наявності службового посвідчення безперешкодно, без попереднього повідомлення мають право під час проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин, самостійно і в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність за порушення законодавства про працю у вигляді штрафу.

З метою недопущення непорозумінь під час здійснення інспекційних відвідувань інспекторами праці, рекомендуємо Вам не порушувати норми чинного законодавства.

Телефон для довідок: 5-12-40.

2018-09-13 11:38:55