Фінансова грамотність – запорука успішності родини

Фінансова грамотність – запорука успішності родини

Сучасний світ неможливо уявити без фінансів. Вони забезпечують функціонування усіх сфер людського суспільства. Використання фінансової інформації, застосування фінансових знань є необхідними елементами будь-якого напряму діяльності людини.

Фінансова грамотність допомагає зрозуміти ключові фінансові поняття і використовувати їх для прийняття рішень про доходи, витрати і заощадження, для вибору відповідних фінансових інструментів, планування бюджету, накопичення коштів на майбутні цілі тощо. Фінансово грамотні люди більшою мірою захищені від фінансових ризиків і непередбачуваних ситуацій. Вони відповідальніше ставляться до управління особистими фінансами, здатні підвищувати добробут за рахунок розподілу наявних грошових ресурсів і планування майбутніх витрат.

Фінансово грамотною повинна бути кожна людина і починати опановувати перші ази треба з дитинства. Саме з такою метою сьогодні, 26 жовтня, в бібліотеці сімейного читання проходив навчальний тренінг з питань фінансової грамотності для соціально вразливих категорій населення. Учасниками тренінгу виступили вихованці міських дитячих будинків сімейного типу та прийомні родини. Організацію тренінгу взяли на себе відділ у справах сім’ї, молоді та спорту (І.Добжанська) та служба у справах дітей (Н.Церковна). Тренінг проводився в рамках соціального проекту, який реалізується громадською організацією «Філософія серця» за фінансової підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА. Головна мета проекту – навчити родини правильно планувати сімейний бюджет, привити вміння спільно вирішувати фінансові труднощі, враховуючи думку кожного члена родини.

Весело і цікаво пройшов навчальний тренінг. Тренер з Вінниці Олександр Кожуховський з великою професійною майстерністю відтворив життєві моменти та ситуації фінансових історій, зацікавивши всіх, і особливо, наймолодших учасників.  Діти залюбки фантазували, вибудовували фінансові піраміди, планували майбутні витрати.

2017-10-27 09:20:28