Фахівці держпраці - про нове законодавство

Фахівці держпраці - про нове законодавство

26 вересня Жмеринською міською радою спільно з фахівцями управління соціального захисту населення, управління Держпраці у Вінницькій області проведено семінар-нараду з проблемних питань щодо додержання трудових відносин, вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, гігієни праці, атестації робочих місць, державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції. Відповідно до порядку денного спеціалісти управління Держпраці у Вінницькій області висвітлили актуальні питання. Державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю Сергій Товпига повідомив, що на сьогодні таке поняття як «планові перевірки» відсутнє, але підстав для їх проведення є чимало. Прописані вони постановою Кабміну №295 від 26 квітня 2017 року у пункті 5 – підстави проведення інспекційних відвідувань. Роботодавцям варто пам’ятати, що за одного неоформленого працівника передбачається штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, встановлених на момент вчинення порушення. За недопуск інспектора до проведення інспекційного відвідування з підстав використання найманої праці неоформлених працівників штраф у розмірі 100 мінімальних заробітних плат. Лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Вінницькій області Олександр Наавгуст доповів про вимоги щодо санітарно-гігієнічних норм і правил на підприємствах. Присутні мали змогу поставити запитання та отримати кваліфіковані відповіді. Усі доповідачі закликали учасників наради дотримуватися законодавства про оплату праці та звернути увагу на соціальну відповідальність кожного особисто за себе та за своїх найманих працівників.

2018-09-26 15:30:51