До уваги жителів міста

До уваги жителів міста

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшла інформація системи RASFF від 31 жовтня 2017 року № 2017. 1817 про виявлення Listeria monocytogenes в сирі, виготовленого з пастеризованого молока, що експортується з Франції (виробництва SASU  Paturages  Comtois - AP-№.: FR 70.002.001 CE) до окремих держав членів ЄС і в тому числі України.

У зв'язку з цим просимо Вас не купувати сири вищезазначеного виробника та повідомляти в випадку виявлення їх у торгівельній мережі по телефону 2-19-21, 2-16-81.

Всі суб'єкти господарювання що здійснюють обіг харчових продуктів зобов'язані припинити реалізацію сиру вищезазначеного виробника та повідомити про це Жмеринське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Довідково: Лістеріоз є гострим інфекційним вогнищевим захворюванням, яке належать до групи зоонозів (хвороб спільних для людей та тварин) що спричиняється мікроорганізмами Listeria monocytogenеs. Мишоподібні гризуни виступають в якості природного резервуара даної інфекції. Збудник лістеріозу виявляється також у іксодових кліщів.

Людина здатна заразитися від тварин при вживанні в їжу м'яса, молока, молокопродуктів, яєць, інфікованих лістеріями, при покусі зараженими комахами та при проникненні лістерій в дихальні шляхи.

Лістеріоз людини проходить або як гострий сепсис, що вражає центральну нервову систему, мигдалики, селезінку, лімфатичні вузли, печінку або в хронічній формі. В першу чергу уражаються слизові оболонки шлунково-кишкового каналу, очі, шкірні покриви. При лімфогенному, а також гематогенному поширенні лістерій настає гострий гарячковий стан. Далі йде накопичення збудника в лімфатичних вузлах, а також внутрішніх органах (легенях, мигдаликах, печінки, селезінці, центральній нервовій системі, нирках, наднирниках). В цих органах йде розмноження бактерій, а запальний процес характеризується збільшенням лімфатичних вузлів, підвищенням температури, появою ознобу, розладів дихання, блюванням. Якщо захворювання набуває важкого перебігу, то виникає лістеріозний сепсис, гнійний менінгіт і як наслідок - смерть.

2017-12-04 08:25:07