Діє Робоча група з питань легалізації та зайнятості населення

Діє Робоча група з питань легалізації та зайнятості населення

При виконкомі Жмеринської міської ради діє Робоча група з питань легалізації та зайнятості населення.

Основним завданням робочої групи є: сприяння виконанню роботодавцями норм законодавства України у сфері праці, створенню нових робочих місць, прозорих та належних умов праці, розвитку трудового потенціалу, підвищенню ефективності системи соціального захисту населення від безробіття. Здійснення заходів , спрямованих на захист прав громадян, пов'язаних з легалізацією заробітної плати та трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками. Визначення проблем трудових відносин та причин виникнення тіньової зайнятості. Відстеження ефективності застосування правових, економічних, організаційних заходів, спрямованих на легалізацію заробітної плати та виявленням тіньової зайнятості населення.

Робоча група для виконання покладених на неї завдань проводить інформаційно-консультативну діяльність на підприємствах та об'єктах ведення діяльності фізичними особами – підприємцями щодо порядку використання найманої праці відповідно вимого законодавства про працю в Україні.

25 січня 2019 року в залі засідань Жмеринської міської ради під головуванням заступника міського голови,  голови робочої групи Твердохліба В.М. відбулося засідання робочої групи з питань легалізації та зайнятості населення на якому обговорювались організаційні питання щодо забезпечення дотримання законодавства про працю на підприємствах міста згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

На засіданні робочої групи буд проведений ґрунтовний аналіз участі членів робочих підгруп у заходах з легалізації заробітної плати та виявлення прихованої зайнятості населення міста за 2018 рік. За результатами проведеної роботи за 4 квартал 2018 року здійснено 268 відвідувань, створено 832 робочих місця. За період з 14.01.2019 року по 23.01.2019 року 31 роботодавець оформив трудові відносини з 126 найманими працівниками.

Затверджено план заходів з проведення роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання  щодо недопущення тіньової зайнятості населення на 2019 рік . Згідно плану відвідування  здійснюватимусь щомісяця чотирма підгрупами, а саме:

підгрупа А – квартали:“Постройки”,“Петрівка”,“Калинка”,  “Товарна”;

підгрупа Б – квартали: “Подільський” ,“Добробут”,“Корчовка”,“Центральний”;

підгрупа В– квартали: “Заріччя”“Привокзальний” ,“Кавказ” ,“Доваторський”;

підгрупа Г – квартали: “Велика Жмеринка” , “Київський” , “Першотравневий”, “Південно-Західний”.

Секретар робочої групи О.Будзінська

2019-01-31 15:20:56