Держпродспоживслужба району радить:

Держпродспоживслужба району радить:

Останнім часом почастішали випадки порушення вимог чинного законодавства під час застосування пестицидів та агрохімікатів в т.ч. при проведенні  десикації рослин, що призводить до отруєння людей, тварин, птиці, бджіл, пошкодження посівів, дерев, тощо.

В зв’язку з цим  Жмеринське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області рекомендує потерпілим від шкідливого впливу дії хімічних, фізичних, та інших факторів на здоров’я людей тварин, птиці, бджіл, навколишнє середовище звертатись до: Жмеринського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області, до медичної установи, а також до місцевих органів самоврядування з метою створення комісії з числа зацікавлених служб для проведення розслідування та в разі необхідності проведення  лабораторних досліджень проб грунту, повітря, сільськогосподарських культур, кормів, води тощо.

У випадках захворювання та загибелі тварин, птиці, бджіл, крім того необхідно звертатись до державної установи ветеринарної медицини.

Комісією має бути зафіксовано, факт порушення вимог чинного законодавства України, зокрема Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Закону України «Про захист рослин», санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»  8.8.1.2.001-98.

Також комісія має встановити причинний зв’язок між протиправною дією та завданою шкодою. Цей зв’язок може підтвердити наявність протоколу лабораторних досліджень, у якому має бути зазначено, яким видом гербіциду здійснено обприскування поля позивача та відповідача та чи є він одним і тим же препаратом.

У деяких випадках протиправна поведінка може стверджуватись і показами свідків.

У випадку доведення причинно-наслідкового зв’язку та у разі відмови винної особи у відшкодування збитків необхідно звертатись з позовною заявою до суду.

2017-08-11 07:55:19