14 березня 2017 року Україна відзначає День українського добровольця

14 березня 2017 року Україна відзначає День українського добровольця

Сьогодні ми вперше відзначаємо День українського добровольця. Започатковано нове національне свято, в яке ми вшановуємо найкращих синів і дочок – лицарів української землі.

14 березня 2014 року прямо з Майдану Незалежності сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на вишкіл у Нові Петрівці на Київщині. Революція Гідності не закінчилася. Ми перенесли наші барикади з Майдану Незалежності на Донбас, саме там розгорнувся новий фронт боротьби за українську державність.

Знаково, що перші добровольчі батальйони були сформовані в березні 2014 року – у рік століття створення перших українських добровольчих формувань. Адже новітні українські добровольці – Українські січові стрільці. Це вихованці товариств: Пласт, Січ і Сокіл, які сформували перший український військовий підрозділ і рушили на фронт битися з російським окупантом. 28 жовтня 1914 року відбувся перший бій Українських січових стрільців на горі Ключ, де вони перемогли російські імперські війська. А  2014 року українські добровольці вели свої перші бої з російським агресором і здобували перші перемоги на Донбасі.

Символічно, що рівно 100 років тому, 16 березня 1917 року, на нараді військових Київського гарнізону було створено першу військову організацію – Український військовий клуб імені гетьмана Павла Полуботка, яка на своєму першому засіданні постановила створити українське добровольче формування – Перший Український козачий полк імені гетьмана Б. Хмельницького. Це був перший полк Армії Української Народної Республіки.

І нині, через сто років, під час війни з Росією сучасні добровольці обороняють нас і нашу землю на лінії зіткнення з агресором.

Улітку 2014 року добровольчі батальйони врятували Незалежність України. Міжнародний військовий злочинець Путін, готуючи воєнну агресію проти України, врахував усе, крім незламного духу українського народу. Добровольчі батальйони зірвали плани агресора. Вони стали ідеологічною основою для відродження Збройних Сил України.

Дякуємо вам, дорогі побратими, за вашу мужність, за вашу жертовність, за вашу готовність у найскладніші часи стати в обороні Батьківщини. Пишаємося вами, дорогі воїни-добровольці. Ви є прикладом найвищої любові до Вітчизни.

Пам’ятаймо всіх полеглих борців за волю України. Пам’ятаємо і перемагаємо!

Слава Україні!

Героям слава!